Kullanılmış Ayakkabıyı iade etmek?

Merhaba, demin sözlükte hepsiburada başlığında gördüm bunu, giyip kullandığı ayakkabıyı iade etmiş ve hakkınızı bilirseniz bir şey yapamazlar falan diye bir şeyler demiş.
Doğru olan gerçekten bu mu yani? İade edildiğinde iade alan ne yapıyor onu? Bakın temizlenir gene satılır ötesinde kullanılmış ayakkabı hijyen koşulları yönünden benim açımdan sıkıntı olarak görünür.

Doğru mu yani bu sizce de?

Bir kere bir bot almıştım ikinci giyişimde derisi soyuldu. Götürdüm inceleyelim dediler sonra da ayakkabı tutarında alışveriş yapabilirsiniz dediler yani iade aldılar. Bence normal oydu tamir edip verelim deseler kızcaktım. Belki bunda da öyle bi durum vardır

  • pastörizesüt  (28.09.18 17:56:00)
kusur varsa adamın iade etmesi doğru. kullanılmış ayakkabıyı satıp satmaması mağazanın insiyatifinde, ilk alıcıyı bağlamaz ki.

  • elorelia  (28.09.18 18:06:18)
Ben ayakkabidunyasina iade edemedim. Mailler attim şikayetler yazdım bana koca bir yasa attılar. Kullanılmış mal iade edilmez diyordu özet.

  • kablelvuku  (28.09.18 18:15:00)
malda kusur varsa neden iade olmasın anlamadım ama kusur yoksa kullanılan malın iadesi olmaması bence de mantıklı.

  • gkhncnzdgn  (28.09.18 18:26:40)