Askere tıraş olup gitmenin mantığı

Orada kesmeyecekler mi, neden para vereyim boşa?

(bkz: eşek tıraşı)
Gitmeden kendiniz kestirirseniz hem nizami, hem de göze güzel görünen bir saçınız olabilir. Kışladaki berberin nasıl keseceği tam bir muamma. Makinayla önden girip arkadan çıkmak şeklinde vuku bulur genelde. Ama siz bilirsiniz tabii.

  • gonion  (27.09.18 22:57:53)
kesilen ortam, kullanılan makina ve hijyen.
bence kestir, hatta evde kendin kes daha iyi.

  • theconqueror  (27.09.18 22:58:48)
Aga onla mı uğraşcan çak 3’e geç ya

  • Delay Fuze  (27.09.18 23:05:04)
Zaten o bot parka işiyle uğraşıyosun bi de

  • Delay Fuze  (27.09.18 23:06:01)
Mutlaka kendin traş olup git, sıra bekleme.

  • orta sahanin beyni  (27.09.18 23:15:45)
hiç uğraşma gitmeden kestir. hem sıraya girmekten kurtulursun hem kötü berberden.
polatli topçu ve füze okulu yedek subay bölüğünde askerlik yaptigim sirada herkes berberden sikayetciydi. dusun ki burasi yedek subay okulu.

  • tabudeviren  (27.09.18 23:16:39)
15 lira için aids olmamak mantığı.

1000 tane adamın kafasından geçen, ne kadar temiz olduğu asla belli olmayan bir makinayla kim neden traş olmak istesin
  • cay koy geliyorum  (27.09.18 23:40:37)
hijyen diyen arkadaşların düzenli gittiği kuaförler herkese ayrı makine ve makas mı kullanıyor merak ettim.

  • estranged  (27.09.18 23:53:06)
hijyeni filan boşverin de, ben acemideyken bi kaç kişi traşsız geldi. adamları üstünlerinde giysilerle örtü mortü örtmeden ayak üstü traş ettiler. traşı yapan da yine acemi asker. aslkfajs. banyoyu da bi hafta sora yapabilmiştik. kaç gün kaşındılar boş yere o kadar kıllı kıllı. risk almaya gerek yok yani. 349 kd.

  • spirit crusher  (27.09.18 23:56:29)
23 yıldır askeriyede birkaç liraya tıraş olurum, henüz eşek tıraşı gibi bir durum yaşamadım. ama normal erlere nasıl yapılır bilmem zaten standart 3 numara değil mi yaw?

  • Drakath  (27.09.18 23:56:33)
Vereceğin para tas çatlasın 15 hadi 20 tl orda sıraya gireceksn 5 saat sıraya bi dünya insan eski pusku bir makina yamuk yumuk kesecek kıllar boynuna girecek fln

  • all girls dream  (27.09.18 23:56:49)
traş olup gitmenizi ve askerde traş olmamanızı şiddetle tavsiye ederim. orada oç un birine verdiler aleti saçlarımı yola yola kesti kısa dönemim diye. ortamın yabancısı olduğum için ses de çıkaramamıştım.

  • tukenmez adam  (28.09.18 00:24:25)
@Drakath evet üç numara, ama polatli'da örneğin yedek subay adayi alabulus (?) istiyor, adam makineyi dayiyor üç numara yapiyor umrunda degil. makine de eski oldugunfan merdiven saclar olusuyordu :D berber de kadrolu berberdi ustelik :D

@Delay Fuze, gürler zaferin teranesiyle karşim.. ;)
  • tabudeviren  (28.09.18 00:28:50 ~ 00:29:34)
Benim hayalim o berberin işi gibi bi işte çalışmak abi. Kafana göre takıl, 2 tıraş yap, 4,5’ta çık git. Aralarda çay sigara yap falan. Mis.

@tabudeviren coooşkuuuun sesiiii bir topun deeeeerinden deerine!
  • Delay Fuze  (28.09.18 08:16:40)
orada kestir.
benim acemilikte kestiler. diğerleri güneş altında beklerken yahut birşeylere koştururken beni ve bi kaç arkadaşı berbere gönderdiler. orada sakin sakin, oturarak bekledim. sonra makineyle baya kısa yaptı saçları. geri döndüğümde saçları kestirmiş gelenler daha bitik durumdaydı

  • barankovan  (28.09.18 09:24:35)