[]

otomatik vitesli aracın yokuşta kullanımı

normalde aracı d'de kullanıyorum, yokuş yukarı çıkarken geçen 3 ve 2'yi denedim devirde değişen bir şey olmadı. hangi viteste kullanmak gerek yokuşlarda?
 
devirde bir şey olmaması normal
her otomatik vites sistemi aynı değil ancak o 2 ve 3 olan araç maksimum 3. vitese geçecek demek 2. viteste çıkmaya devam edersen normal şekilde çıkmaya devam edecektir zaten. Amacı aracı 4 e atmamak.

yokuşlarda da D de kullanmaya devam edebilirsin.
  • basond  (27.09.18 20:58:18 ~ 20:58:47) 
Bir sey yapmana gerek yok ki D de devam edeceksin iste.


  • stavro  (27.09.18 21:04:57) 
Yokus yukari degil asagi giderken o 2 ve 3'u kullanmaniz lazim. Bu sayede motor freni oluyor, bosuna surekli fren yapip ayaginizi ve balatalarinizi yormuyorsunuz. CIkarken direkt D ile cikabilirsiniz.


  • crown  (28.09.18 00:58:19) 
araç marka ve modeli nedir?


  • emanual  (28.09.18 01:03:47) 
bunun cevabı araca ve yokuşun eğimine göre değişir. ama genel olarak cevap istersen d ile devam et gitsin.


  • ada meltemi  (28.09.18 02:10:18) 
Araba otomatikse ve de 1-2-3 gibi vites seçenekleri de varsa çok yeni bir model değildir, dolayısı ile de eğim sensörü vs yoktur.

Bu yüzden çıkarken çok önemli olmasa da inerken "sürekli vites büyütüp hızı artmasın" diye 2 ya da 3 vites ile sınırlamalısınız.

Aynı şekilde karlı yollarda da 1-2 gibi seçenekler ile aracın fazla hızlanmasına engel olup devirli kullanabilirsiniz.
  • John Bloor  (28.09.18 09:31:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.