Çok mutsuzum

Ne istedim ben bu hayattan ?

O bana ne verdi ?

Hatta vermedi.

Çabalıyorum ama olmuyor.

27 yaşındayım. 30 a kadar dil okulu parasını toplayıp gitmem lazım.

Mutlu olmak istedim.

1 kadın beni sevsin istedim.

Sevmediler.

İnsanca çalışıp kendime yetecek kadar kadar kazanmak istedim.

O da olmadı. Şirket batıyor ve yeni iş yok.

Cahiller yüzünden nüfus giderek artıyor.

Ülkeyi İslamcılar batırdı.

Herşeyin sorumlusu ailem.

Paran yoksa üremeyeceksin !

Çok mu zor bunu anlayıp idrak etmek ?

Psikoloğa gitsem o ne yapacak ?

Tek çare ilacımın dozunu arttırmak.

Ve intiharı ertelemeye devam etmek.

Sabretmek...

Sizce ?

çok hassas bir durumda olmalısın şu anda kimse bu topa girmek istemez ama ben gireceğim.

Dostum, bu hayata başlamadan ana rahminde ölen çocuklar var,

piyango çıkıp parayı 1 senede yiyip aç muhtaç kalanlar var.

Mutlu mutlu yaşarken kanser olanlar var.

Daha neler var neler.

Demek istediğim hayat düz bir çizgi değil, dengeli hiç değil. illaki mutlu olabileceğin ortamlar ve durumlar meydana gelecektir. Kimseyi suçlama, sabret, sağlığının kıymetini bil.
  • binder dandet  (27.09.18 19:52:42 ~ 19:54:01)
Ben de senin 23 yaşındaki versiyonunum ;(

Yapacak bir şey yok maalesef:
  • Drakath  (27.09.18 19:53:55)
Şımarıklık yapma yüzsüz herif. Senin yerinde olmak isteyecek milyar tane insan var. Ağlamayı kes de kıçını kaldırıp harekete geç. Küçük bi kız çocuğu gibi görünüyosun.

  • Delay Fuze  (27.09.18 20:12:15)
İntihar deme sakın, arkanda bırakacaklarına acı. Aylardır gidenin arkasından perişan oldum, nolur ya.

  • anarsika  (27.09.18 22:19:10)
severler, paran da olur. onemli olan yasama sanatini ogrenmek. mutlu olma kapasitesi icimizde sakli. dis etkenlerle cok da bagi yok. hayattan tat almayi ogrenmeye calis.

  • art vandaley  (28.09.18 02:09:44)
önce biri seni sevecek de öyle mutlu olacaksın kafasından çık. önce kendini sevmeyi öğren. daha 27 yaşındasın, halledersin.

  • kronik  (28.09.18 13:52:31)
27 yerine 17 mi yazacaktın?
Büyük ihtimal böyle vasıfsız ya da sıkıcı birisin, bu da şaşırtmaz.

  • rakicandir  (28.09.18 14:25:56)