Harici monitör input signal out of range hatası

Merhaba ahali,

Elimde bir adet HP 2009V monitör var. Bu monitör yalnızca vga girişi destekliyor ve laptopumda yalnızca hdmi çıkışı var.

Ben de aktif bir dönüştürücü aldım bugün.
Şurada: www.hepsiburada.com

Sorun şu ki harici monitöre 1600x900 60hz çözünürlük vermem icap ediyor fakat ne Intel'in ekranında ne de Windows 10'un ekran çözünürlük ayarlarında böyle bir seçenek çıkmıyor. Yalnızca monitörümün max çözünürlüğü olan 1366x768 çıkıyor en yukarıda. Bir ayarla düşük çözünürlükte de olsa 60hz'e çekerek monitöre görüntü aktarmayı başardım ama o da bulanık haliyle. Kabloda sorun yok ama ondan eminim.

Bilgisayardan anlayan birileri yardımcı olabilir mi? Bu işi nasıl çözeriz? İnternette yanıt bulamadım.

Ekranın doğal çözünürlüğüne uyumsuz bir değerde görüntü yollarsan zaten beklediğin şekilde çıkmayacak, ekran upscale/downscale yaparak desteklediği çözünürlüklerden birisine dönüştürecek.

Bu ekranla yatayda 1366, dikeyde 768 pikselden fazla görüntüleyemezsin. Bu değerlerden daha yüksek çözünürlükte bir sinyal göndermen görüntü kalitesini bozacaktır.
  • kimlanbu  (28.09.18 09:37:59)