Pasaport başvurusu

Artık Nüfus bakıyor sanırım ama onların da sitesi çok saçma.
28 Eylül'e uygunluk gösteriyor ama seçmek istediğimde 29 Kasım'a atıyor.

Yakın zamanda başvuran var mı ? Randevusuz almıyorlar mı, alıyorlarsa pasaport ücreti olmuş servet,döviz almış gitmiş kim başvuruyor bu pasaportlara?

acelen varsa bağlı olduğun nüfus müdürlüğüne git sabah mesai başlamadan. numara veriyorlar o şekilde başvurabiliyorsun.

  • sckxyss  (27.09.18 16:27:27)
gözümün önünde erken gelip yalvaranı almadılar, bence bunu göze alma. başka şansın yoksa dene ama ben olsam erken gidip alabileceğime bel bağlamazdım. sabahın köründe kimsenin yüzünde meymenet olmuyor zaten, senin gibi birçok insan gidip aynı şeyi istediği için bir noktadan sonra hassasiyet geliştirebiliyor memur denen yaşam formları; zaten ne menem olduklarını az çok bilirsin.

  • Bruce  (27.09.18 16:32:06 ~ 16:32:32)
geçen ay kendime aldım. bi sorun olmadı.

pazartesi günü de arkadaşıma aldım. yine sorun olmadı.

eğer ki yeni kimlik kartını da işaretlemişseniz pasaport için gösterilen tarih yerine daha ileri bi tarihi atıyor. öyle olabilir sizinki de.
  • eeb  (27.09.18 16:49:57)
@eeb dedigin gibi kimligi de secmisim, o yuzden o kadar geç geliyormuş sanırım :)

  • yaraticinick  (27.09.18 17:14:57)