[]

Photoshop ile mock-up hakkında

Elimde büyük bir hastanenin çalışan listesi var, yapmış olduğum tasarım hepsi için uyarlanıp çıktı alınacak. Personel listesini herhangibir şekilde import ederek ya da elimle yazarak photoshop'un mock-up üretmesini istiyorum. Klonladığımda ya da import ettiğim listede bir değişiklik olursa benim yapmış olduğum tasarımda da değişim olsun istiyorum. Olay tamamen yaka kartı yapma süreci ile başladı. Tek bir tane yaka kartım hazır fakat isim soyisim ve ünvan olarak personel listesine göre photoshop'un a4 kağıdına bu listeyi benim tasarımla uyarlıyarak klonlamasını istiyorum.

Böyle bir şey mümkün mü? ya da farklı yolları var mıdır yapmak için?


 
Photoshop'ta değil de Indesign'da söylediğin şey mevcut.
Excel'den Indesign'a direkt aktarım yapabiliyorsun, "Data Merge" diye geçiyor.
Ben yapmasını bilmiyorum kullanmadım ama arkadaşlar kullanıyordu oradan görece duymuştum. Şöyle bir türkçe video mevcut, belki iş görür. www.youtube.com

İş görmezse de "Indesign Excel Data Merge" diye aratırsanız iş gören bir şey çıkar diye düşünüyorum
  • yanginmerdiveni  (27.09.18 10:41:45) 
Yapamazsan söyle yardımcı olayım. Anlatırım nasıl yapıldığını.


  • arockm  (27.09.18 11:08:55) 
Başka bir açıda şu olabilir;

Tasarımın formatını hazırla, Excel yada Word'de ölçülere göre sayfa açıp tasarımı içine yerleştir ve içerik olan kısımları da excel'den datayı çekecek şekilde yap. Bu şekilde direk işi çözersin.
  • sbryldrm  (27.09.18 11:10:47) 
Birinci cevapta gösterildiği üzere yaptım fakat şimdi işi karıştıran şey fotoğraf yerleştirme mevzusu.
@2 ile iletişime geçiyorum.
Fikirleriniz için teşekkür ederim.
  • kvlknctk  (27.09.18 11:39:01) 
Fotoğrafta bu tip bir "merge" durumu var mı bilmiyorum malesef.


  • yanginmerdiveni  (27.09.18 13:11:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.