Araba Kiralama - Ankara

Merhabalar,
Haftasonu için tek günlük araba kiralama fikrimiz var.

1) Havaalanindaki kurumsal yerlerin Kızılay civarı yerleri var mı? Arabayı Kızılay'dan alip oraya bırakmak tercihimiz.

2) Bu işin bürokrasisi çok mu? Bir arkadaş ehliyet yeterli demişti. Onun haricinde ihtiyacımız ya da dikkat etmemiz gereken bir husus(sözleşmeyle alakalı vs) var mı?

3) Hangi firmayı tavsiye edersiniz?

4) Hangi aracı tavsiye edersiniz f/p oranı iyi olan? şehiriçinde kullanılacak belki şehir dışı 1-2 saatlik yola gidilecek.

Çok teşekkürler, keyifli sürüşler..

1 - Kızılay değil de Tunalı ve Ankara Tren Garı içerisinde kiralama ofisleri var. Ankara Tren Garı'nı tavsiye ederim, Tunalı tarafında araç model, park, trafik olayı sıkıntılı.

2 - Ehliyet yeterli. Arabayı alırken sizinle birlikte birisi arabayı dolaşır sizde dikkate edin, çizik vs tampon, jantlarda ezik vs var mı diye. Arabanın içine de üstünkörü bakın. Sözleşmeye müdehale olmaz pek. Ek sigortayı tercihinize göre yaptırırsınız.

3 - Garenta iyiydi, fiyat performans olarak. Kredi kartı yada Türkcell kampanyalarına bakabilirsiniz.

4 - Para konuşur burada. Ben olsam 1 günlük B sınıfı küçük bir şey alır geçerim. Ama yok şehir dışına da çıkıcam rahat olsun dersem en az C sınıfı bir şey alırım. Para dert değilse D sınıfı, C-D- SUV vs.
  • FAtE  (27.09.18 10:38:32)
2- arabayı kim kiralayacaksa ona ait kredi kartı şart. belli bir provizyon çekecekleri için içinde bakiye de olmalı.

  • elorelia  (27.09.18 11:08:43)
1- havaalanından alıp merkez ofisine bırakırsan extra ödersin. budget ve avis'in koç kulelerinde ofisi, garenta ve sixt yeni gar'ın içinde.
2- kredi kartı şart. araba vermezler kartsız.
3- fiyat karşılaştır. ben garenta veya budget tercih ediyorum.
4- en ucuzu neyse onu al. budget bi ara 80 liraya linea veriyordu. şimdi 301 falan var en uygun, işini görür.
  • prasinos  (27.09.18 11:20:13)