Siz olsanız ne yapardınız?

Merhaba arkadaşlar,

2 gün önce Sabiha Gökçen'den yolcu alacaktım. Gece saat 12-12 buçuk civarı. Girişe gelmeden yol kenarında bekliyorum. Normalde 5-10 arabada bekliyor. Arabanın içinde telefonla uğraşıyorum. Bir ara baktım sadece ben ve bir araba kalmış. Daha sonra arabanın içerisinden birisi indi ve benim arabaya doğru gelmeye başladı. Ben arabanın kapılarını kilitledim camı hafif açtım. Arabada dedi bir sorun varda uyarı lambası yanıyor patinaj ile ilgili ne olabilir dedi. Bende belki devre dışı bırakmışınız vs gibi birşey dedim. Daha sonra beraber bakabilir miyiz dedi. Bende kusura bakmayın bende çok anlamıyorum araba işlerinden dedim. Camı kapattım adamda gitti.

Sizce bu adam hakkaten yardım mı istiyordu? Yoksa ben arabadan inince vs bi amacımı vardı? Sonrasında ulan yardım etse miydim diye düşündüm? Siz olsanız ne yapardınız? Bunun gibi bazı olaylar yaşıyorum, insanlara yardım etmek istiyorum ama güvenemiyorum başıma bir iş gelirse diye.

Siz bu tarz durumlarda nasıl davranıyorsunuz?

Teşekkürler yorumlarınız için.

iyi yapmışsın
derdi olan yol kurtarmayı arasın
ben cevap bile vermem
  • superb  (27.09.18 08:28:48 ~ 08:29:10)
En iyisini yapmissin. Lambaya yapabilecegin bir durum yoktu zaten.

  • ykyt  (27.09.18 08:29:06)
En basiti cep telefonu, en büyüğü araba hırsızlığı olabilir. Kontağı almadan arabadan inmeniz ve 3. bir kişinin arabayı kaçırması vs.

Ama bunlar için daha spesifik bir senaryo ve yalan gerekli, bu çok basit olmuş.

Size göz mü koydu acaba :)

"Araba çalışmıyor bi bakar mısınız?" denir, ama "ışık yanıyo patinajla ilgili galiba" ne demek?
  • John Bloor  (27.09.18 08:36:37)
iyi yapmışsınız.
bundan sonra otoparkı kullanırsınız.

  • teritori  (27.09.18 08:45:01)
Tuhaf durum. Sanırım sizin yaptığınızı yapardım. Saat şüphelenmek için ideal, ayrıca mazereti de tuhaf geldi. Uyarı lambasını sormak için başka arabaya gitmek...

  • monogram  (27.09.18 08:46:37)
Bence de iyi yapmışsın gecenin o saati kim olduğu belli değil, ayrıca kapıları kilitlemek mantıklı bir hareket olmuş. Ben olsam internetten araştırmasını söylerdim.

devam et hacı güzel hareket.
  • xdenizx  (27.09.18 08:49:08)
arabadan inmeden bilginle vereceğin bir cevabın varsa verirsin yoksa boşverirsin.

gerçekten yardıma ihtiyacı olan biri olabilir ama gecenin bir vakti havalimani yolunda arabadan inip gitmeyi gerektirecek, risk alacak bir durum değil. araçta tek başınasın ve yolda dışarı çıkıyorsun. her şey olabilir.

doğrusunu yapmışsın.
  • tabudeviren  (27.09.18 08:50:06)
ben camı bile açmazdım.

  • cedex  (27.09.18 09:17:03)
Araba kiralıktır, adamdan önce kiralayan veya farkında olmadan kendisi esp'yi devre dışı bırakmıştır.

Ben en fazla" Konsolda kayan araba resmi gördüğün tuşa basarsan silinir." derdim, kimseye güvenim yok, inip yardım etmem.
  • kimlanbu  (27.09.18 09:17:12)
yardim isteği karşıdan geliyorsa hep bi şey çıkıyor altından.

  • hasmetizm 2046  (27.09.18 09:18:14)
Okurken sandalyede pısdım. Korku filmi gibi olmuş hakikaten.

  • güneyli çocuk  (27.09.18 09:37:49)
kapı kitlemek falan çok bir çözüm değil. zarar vermek isteyen azıcık açılmış camdan da verebilir. adam iyi niyetliyse ve farkederse çok abes bir durum olur.

ben de iyi yaptığınızı düşünüyorum. ben olsaydım direk "hiç anladığım konular değil kusura bakmayın" diyerek geçiştirirdim.
  • burty  (27.09.18 09:56:28)
Cok buyuk ihtimalle hicbir yardimin dokunmayacakti zaten, sadece bakip gececektin anlamayacaktin. O an icin cok cok acil olan bir konu da degildir zaten ariza isigi. Hani adami orada yuzustu birakmis falan degilsin.

  • stavro  (27.09.18 10:01:44)
ben biraz saf olduğum için yardım etmeye inebilirdim.

ama kesinlikle en doğrusu seninki.
  • buiret  (27.09.18 10:04:02)
Dogrusunu yapmissiniz. Tanimadigin insanlara güven olmaz.

  • chitosan  (27.09.18 10:12:47)
Benim salak anıma denk gelse inerdim, ama bahsettiğin şekilde şüpheli durumlar art arda gözümün önünde sıralıysa da senin yaptığını yapardım muhtemelen.

O ıssız yerde gasp ve daha kötüsü olabilir kimse de durup yardım etmez, başına geldiğiyle kalırsın. İyi yapmışsın boşver, amacını bilemeyiz belki iyi niyetliydi ama öncelik kendini korumak olmalıydı sen de öyle yapmışsın.
  • chicha  (27.09.18 10:22:39)
O değil de en ayar olduğum araç tipi he. Yolcu alacaksan içeride 1 saate kadar mı ne otopark ücretsiz zaten. Neden yol kenarında bekler ki insan.

  • roket adam  (27.09.18 16:41:44)
@roket adam

degil. 0-1 saat 14.50 tl.

www.sabihagokcen.aero

1 saat için ~2 litre benzin parasi vermeye değmez..
o paraya yol alırız :D
  • tabudeviren  (27.09.18 22:08:17 ~ 22:09:25)
Hmm, yanlış hatırlamışım demek ki. pardon.

  • roket adam  (28.09.18 11:02:40)