[]

Peşine takılan kedi ve köpek

Yolda yürürken bazen peşinize kedi ve köpekler takılıyodur sizin de. Belli ki bir ihtiyacı var aç susuz veya sevgilisinden yeni ayrılmış olabilirler.
Apartmanınızın önüne kadar gelir ve siz kapıyı kapatırken içli içli gözünüze bakar. Bazen yağmurlu veya soğuk havada bile bu dramı yaşarsınız Nasıl yüreğiniz elveriyor kapıyı kapatırken?

Benim bir ev arkadaşım vardı peşine takılan kedileri eve getirirdi bi tanesi bizim kedimiz olmuştu

 
Kedi pek değil de köpek takılıyor. Ama çoğu sokağın/apartmanın köpeği. Tanıdık yani. Kışları alıyorum apartmanın içine.

Edit: Bu arada evet yabancı köpekle ben de pek ilgilenmiyorum.
  • ravenclaw  (26.09.18 18:50:31 ~ 20:35:05) 
bu köpeklerden biriyle oynarken bacağıma dişini geçirdi ve kanattı. toplamda 5 kuduz 1 tetanoz aşısı olacağım bundan dolayı.


  • diffarentiationation  (26.09.18 18:56:57) 
hoşt lan sie. deyip kovuyorum. o yaşa kadar nasıl hayatta kaldıysa yine kalır. eve alacak değiliz ya. dramlık bir şey yok. doğada kaloriferli evi olan hayvan mı var?


  • ya ben lan neyse  (26.09.18 19:19:33 ~ 19:24:24) 
Aynen kedi degil ama kopek sarkintilik yapiyor ve hic de uysal sekilde olmuyor bu. Genelde kosarak "kaciyorum" apartmana. Valla arkamdan hirlarken hic de icim sizlamiyor.


  • superfluid  (26.09.18 19:49:57) 
Yolda yürürken insanlardan tatlı tatlı ilgi/yemek bekleyen hayvanlar olunca en başta uzaktan bakıyorum. Sonra okşayınca peşime takılıyorsa ya da diğer insanların peşinden gidiyorsa hemen oradaki bakkala gidip aç bitir salamlardan alıyorum ve az da olsa karınlarını doyurmaya çalışıyorum. Daha bugün, yağan yağmur altında kenarda bekleyen bir kedi vardı. Aşırı tatlıydı, gittim yanına hemen miyavlamaya başladı. Okşadı kafasını, elimi koklamaya, tatmaya çalıştı. Anladım ki acıkmış. Hemen salam aldım ve önüne koydum, yedirdim. O tatlı bakışları omzundaki tüm yükleri, dertleri alıyor gibi. Gönül istiyor ki hep sıcak yerlerde kalsınlar ama aklıma getirince böyle bir şeyin imkansızlığını, daha çok üzülüyorum. Kediler en başta "Ee, karnımı doyurdun diye sana mı minnet edeceğim yani?" der gibi bakıyorlar sanki ama köpeklere göre eve alınma ihtimali daha yüksek. Bu yüzden köpeklere daha çok üzülüyorum bu noktada.


  • m e b  (26.09.18 20:35:04) 
uzun süre peşime takıldıysa muhakkak bi markete girip mama alırım. o, mamayı yerken kaçarım.


  • nice tnetennba  (26.09.18 20:38:03) 
Böyle zamanlarda evde mama varsa eve çıkıp mamayı getiriyorum onlara ya da en yakın marketten bir şeyler alıyorum. İçim ezilse de apartmana almıyorum hiçbirini çünkü dünyanın en huysuz köpeklerinden biri yaşıyor apartmanda. Bir kedi ya da köpekle burun buruna gelse kıyamet kopar. O olmasa da empati yoksunu insanlar her yerde zaten, apartmana hayvan sokup da hayvanı riske atamam.


  • ms brownstone  (26.09.18 21:05:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.