Tiyatroya gitmek pahalı mı

Bir baba hamlet 1 ekim ankara. Bilet fiyatları biletixte 60-80 arası değişiyor.
Uzun zamandır gitmemiştim eskiden böyle değildi sanki? Kurlar buraya da mı vurdu?

kesinlikle pahalı.birde o fiyatların üstüne hizmet bedeli ve pdf basım bedeli gibi saçma bedeller ekliyorlar oluyor sana 100lira 1 bilet.bu konuda çok doluyum

  • toprakbaba  (25.09.18 21:46:36)
Pahali. Sinema 20tl.

Edit: Evet sinema ile kiyaslamak mantiksiz ama tuketici tarafindan bakarak gayet de kiyaslanabilir.
  • stavro  (25.09.18 21:54:50 ~ 22:23:21)
Hem pahalı hem bilet bulunmuyor bu isin ekonomisini bizzat yasamis birisinden dinlemek isterdim
Basrol ciddi paralar aliyorsa dizinin ekmegini burada da yerim diyorsa agir konusmak istiyorum

  • dediigimgibi  (25.09.18 21:57:34)
devlet tiyatroları ucuz, diğerleri ise maalesef pahalı ama sinema ile kıyaslamak saçma olur.

  • captainmrg  (25.09.18 22:11:48)
Bu tarz oyunlar ki özellikle bilindik kişiler varsa, Genco Erkal, Erdal Beşikçioğlu, gibi tuzlu oluyor ne yazık ki. Devlet tiyatrolarındaki her oyun da kaliteli olmuyor maalesef. Yine siz değişiklik olsun, güzel vakit geçireyim ve pahalıya gelmesin derseniz devlet tiyatrolarını tercih edin.

  • black holes in the sky  (25.09.18 22:14:15)
Ozel tiyatrolar hep boyleydi. Devlet +1

  • superfluid  (25.09.18 22:23:26 ~ 22:23:57)
Tiyatro ne yazık ki niş bir sektör bizde. Niş sektörler hiç ucuz olmaz çünkü kemik alıcısı vardır ve sektör yürüsün diye tüm maliyet onlar üzerine yüklenir. Ne kadar yayılırsa kişi başı maliyet o kadar azalır. Çok rağbet görmediği için de pahalı kalıyor.

Yalnız tiyatro canlı performans sanatı, belirli ölçüde pahalı olmasını normal karşılamak lazım. Bizdeki alım gücünün düşüklüğünü de göz önünde bulundurunca pahalı geliyor ama bu demek değil ki o oyunlar zengin ediyor birilerini.
  • Bruce  (25.09.18 22:29:40 ~ 26.09.18 10:04:50)
Devlet tiyatrosu+1
40-50 oyun izlemisimdir devlette. 8-10 liraya 2 saat canlı performans izlemek oyun kötü olsa dahi bence parasının karşılığını misliyle veriyor. İyi oyunlar zaten arşa çıkartır keyiften.

  • karacigerim vur kadehlere  (25.09.18 23:56:47)
Geçen sezon 10 kez devlet/şehir tiyatrolarına gittiysem sadece 1 kez özel tiyatroya gidebildim, onu da arkadaşım ödemişti zaten :)) üstelik öğrenci bileti alıyoruz. Çok pahalı gerçekten.

  • turuncu tonlarda  (26.09.18 08:27:33)
10 dolara tiyatro bileti muhtemelen dünyanın en ucuzu falandır. tiyatro pahalı değil, biz fakiriz.

  • babilbaligi  (26.09.18 10:02:06)
Oyun güzel git yahu pişman olmazsın

  • kedimbitmis  (26.09.18 12:45:28)
www.grupanya.com

pahalı ama fırsatları takip etmekte fayda var.
  • karamell  (27.09.18 16:15:29 ~ 16:16:34)
şunu okumanızı tavsiye ederim.

www.birgun.net

salon yoksa salon kirası ve dekor için depo kirası, salon varsa oyun olmadığı günlerde de sezon bittikten sonra da ödenmesi gereken sabit giderler, vergi, oyunun yazarına her gösterim başı telif, dekoru taşıma, depolama, yönetmen, asistanlar, rejide görev alan herkes ve oyuncular arasında bölüşülüyor. özel tiyatroların çoğu devletten ödenek alamadığı için bu maliyetlerin hepsini bilet fiyatlarına yansıtmak zorunda kalıyor.
  • patiska  (29.09.18 13:11:04 ~ 13:18:43)