göz tansiyonu yüksek çıkması?

2.5 miyop olan ve %20goren gözümde göz tansiyonu 22 çıktı, doktor yüksek dedi, (bir süredir gözlük takmıyorum ve ön gün daha böyleyim) sorun yok vs dedi ama içim rahat etmedi, bilgisi olan var mı ne yapmam gerekiyor?

22 yüksek bir değer ancak doktorunuz, 25'in altında olduğu için, bir tedavi önermemiş sanırım. Normal ortalama değer 17 olduğundan, 22 de mutlaka takipte tutulması gereken bir değer. Eğer yaşınız da gençse, mutlaka kontrol altında tutulması gerekir. Ayrıntılı bilgi için:
www.sukrubayraktar.com

  • agluna  (25.09.18 16:07:53)
bende bir defa yüksek çıkmıştı ve geçici olarak damla kullanmıştım.Sonrasında damlayı kesmeme rağmen yükselmedi.Kafein almak,sabah erken saatlerde ölçüm yaptırmak vb. nedenlerle göz tansiyonu bazen yüksek çıkabiliyor.Bence bir kez daha ölçtürün

  • turkuaz  (25.09.18 16:25:13)
Hocam benimki 26 idi, hatta daha öncesinde rekora koşuyordum. Gözlerimde hiç bir bozukluk olmamasına rağmen. İki özele gittim, oradaki makineler daha çok diye, meğersem korneam kalınmış, pakimetri sonrası bunu anladı doktor. Sizinki de böyle bir şey olabilir, bir de başka gittiğim özel hastanede bildiğiniz bana glokom teşhisi konmuş, bir de glokom damlası verilmişti. Her doktora da itibar etmeyiniz.

  • noeldayın  (25.09.18 16:37:32)