Hepsiburada dan alınan bozuk çıkan mikrodalga fırın

Cumartesi teslim ettiler. Hiç Isıtmıyor.
Direkt iade edemez miyim yasal olarak 14 gün olmadığı için? Ille de servis/tamir uğraşmam mı gerekli?

Açıp "kullandığınız" için iade olmuyor dediler.

Bir bardak suyu bile ısıtmıyor. Isıtma fonksiyonu bildiğin bozuk. Yapabileceğim bir şey yok mu?

iade olmuyor olabilir ama yenisi ile değiştirmek zorundalar. teknosa'dan aldığımız televizyonda renk sorunu varmış, dedik gelin bakın ilk açıldığında göremedik ama zamanla farkettik. aldılar bozuğu, 1 hafta içinde yenisini getirdiler. diretin bence, ne demek bozuk mal satmak...

  • mor.inek  (24.09.18 13:19:38)
Açıp kullandığın için iade olmuyor.

  • kablelvuku  (24.09.18 13:19:41 ~ 13:20:01)
iade yapabilirsiniz. gizli ayıp olduğu için kullanmadan görmeniz mümkün değil

  • ground  (24.09.18 14:05:34)
iade yaparsın

  • kingcyrax  (24.09.18 14:21:06)
doğrudan iade yaparsın.

sorarlarsa arızalı çıktı falan deme. koyacağım rafa uyar sandım uymadı hiç kullanmadan iade ediyorum, yerine yerleştiremedim de. bir sıkıntı olmaz.
  • babilbaligi  (24.09.18 14:33:40)
Yeni kanuna göre ürün satın alındıktan sonra 6 ay içinde arızalanırsa onun satıldığında da ayıplı olduğu kabul ediliyor. Bu durumda sizin seçimlik haklarınız oluyor: iade etme, yenisini talep etme, arızanın giderilmesini isteme gibi. Bu durumdan yararlanabilirsiniz. İşlerine gelmediği için savuşturmaya çalışıyorlar. Tavsiyem, google dan falan inceleyin, eksiksiz başvurun.

  • cevahir  (24.09.18 17:38:20)
www.hepsiburada.com

şuradan bi bak istersen
  • yuto  (24.09.18 18:43:54)
satıcısı ''hepsiburada'' olarak gözükmeyen ürünleri almamak lazım. umarım mağduriyetiniz giderilir.

  • biravekahve  (24.09.18 18:54:32)
hb dan tost makinesi almıştım ve kapakları üstüste düzgün gelmiyor ve takılıyordu. aynen iade ettim, sıkıntı olmadı. orijinal kutusu ile aldığın şekilde iade edersen sorun çıkmaması lazım. satıcı hepsiburada mı? ayrıca elektronik ürünlerde cayma süreci 14 gün, gerekirse tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

  • vampir akrep  (25.09.18 11:59:10)