Tehdit dili kullanmadan şunu yapmassaniz bunu yaparım demek?

Hukuki sorun teşkil etmeden nasıl denir, bir firmaya şunu yapmazsanız ben de şunu yapacağım diyeceğim.

şunu/bunu yapmamanız takdirde ben de şu/bu hakkımı kullanacağım.

şunu yapmamanız durumunda benim de şunu/bunu yapacağımı bilmenizi isterim
  • silah taciri  (24.09.18 11:12:22)
bunu yaparım dediğiniz kısım yasal hakkınız ise ve kanun dışı bişey değilse neden tehdit olsun ki?

borcunuz var, ödeyin yoksa vade tarihinden itibaren gecikme faizi uygulanacaktır gibi.

borcunuz var, ödeyin, yoksa sizi rezil ederim derseniz bu yanlış olur işte.
  • elorelia  (24.09.18 11:13:41)
şu/bu gerçekleşmediği takdirde ben de ne yazık ki şu/bu hakkımı kullanarak olayı şu/bu platforma taşımak durumunda kalacağım.

  • monogram  (24.09.18 11:15:06)
şunu şu tarihe kadar yapmazsanız hukuki hakkımı kullanmak zorunda kalacağım. kesin bir tarih vererek yanlış anlaşılmalardan da kurtulmuş olursunuz.

  • naksidil  (24.09.18 11:37:20)