evrim belgeseli

www.youtube.com

bu belgeselde anlatilanlar kanitli mi? yani insan dahil tum canlilarin balik gibi bir seyden evrilmesi? baslangicta anlatilan o baligin kactigi buyuk balik gibi sey neden farkli? onun baslangici ve akibeti ne? ondan bahsetmemisler?

Onun başlangıcı ne kimse bilmiyor.

  • angelus  (23.09.18 20:27:00)
Tabii ki kanitli. Bilimsel makalelere bakabilirsiniz. Ilk canliligin olusumuna dair cesitli hipotezler var ama henuz tam olarak konsensusa varilmis bir durum yok, cok daha fazla arastirma yapilmasi gerekiyor. En guclu adaylardan biri RNA World hipotezi. Abiyogenez hipotezlerini arastirabilirsiniz.

  • evrim halkasi  (23.09.18 20:30:38)
bilimsel makaleyi falan okusam da anlamam da peki adi ne bu canlilarin sozlukten bakarim en azindan.

  • 000000  (23.09.18 20:43:27)
Bu konularla ilgili sozlukteki bilgiler sacma sapan, o yuzden tavsiye etmem. Ornegin, sudan karaya cikan ilk balik Tiktaalik roseae.

Evrime yeni baslayanlara, hatta izlemeyen herkese ben Charles Darwin Tree of Life belgeselini oneriyorum. Cok guzel bir baslangic sunuyor.
  • evrim halkasi  (23.09.18 20:58:32)