cinler-cin cagırmak

cinler gercekten var mı? hic cagırdım geldi diyen var mı aranızda?

bence pek uğraşmayın böyle şeylerle :)

  • vito andolini  (10.03.10 23:34:54)
var, vito andolini+1

  • cosmicgadin  (10.03.10 23:50:09)
niye uğraşmasın ki? arkadaş uğraşmak istiyor. deneyen, paylaşan, gören, konuşan varsa bizimle de paylaşsın deneyimlerini istiyor.

  • nesilsiz  (10.03.10 23:54:34)
musallat olması olasıdır
var

  • rereroro  (10.03.10 23:58:54)
algılarımız çok kısıtlı. bilimsel şartlarda bile.

  • kediebesi  (11.03.10 00:33:39)
var var gaynımın komsusu gormusden oteye gitmiyor yazılanlar..yapmayın arkadaslar allahaskına.madem var californiada ki jeniffer tokyodaki mikiko nie gormuyor bunları..bitek sizin bi arkadasınız mı cagırmıs.. annanemisiniz topunuz ?

  • bluewhale  (11.03.10 00:49:13)
var. çağırmaya gerek yok yanında zaten.
dostum inanmak istemiyorsan çağır da gör ebesininkini.
lütfen.
  • dieselsingle2  (11.03.10 01:05:54)
Yaşanan şeylere birinci elden tanık olarak diyorum ki uğraşmayınız izin vermeyiniz. size bir zararı olmayabilir fakat evde bulunan bireyleri düşününüz.

  • plnbyzyldrm  (11.03.10 01:54:14)
"kılıcımın kesmediği hiçbir şeye inanmam."

conan the barbarian
  • egilincecataligozukmeyenentelmuslukcu  (11.03.10 02:33:56)
ha cinler mi, evet tabi ki var.

  • gunlerin kopegi  (11.03.10 04:54:55)
bluewhale için gelsin...
paranormal activity

şu filmi değil discovery channel da falan çıkıyor arada 30 ar dk lik program. bildiğin jeniffer da görüo marry de apoch da
  • mormormorius  (11.03.10 08:17:27)
bir dönem 4-5 arkadaş bir aya yakın takılmıştık bu cin muhabbetine. hani masada fincan çevirme olayı. fincan bir şekilde hareket ediyor ve masada parmak uçlarımızda harflere doğru hareket ediyordu. sorulara cevap veriyordu ama saçma sapan hatta yanlış cevaplar olurdu genelde. ilk günler kalbimizin güm güm diye attığı zamanlar geçti sıkılmaya hatta dalga geçmeye başladık. hadi sevişelim diyorduk birimizi seçiyordu çok afedersiniz malafatı çıkarıp tek başına odada bekliyorduk. sonra ne oldu diye sorduğumuzda 'yaptım' diyordu.enerji ile hareket ediyor olabilir bilmiyorum. cin değil nerede ise şu anda hiç bir varlığa da inanmıyorum diyebilirim. ama o fincan nasıl hareket ediyordu hala anlayamadım. bir de hangi üniversiteye gireceğimi sormuştum ve en son sıradaki tercihimi söylemişti ve masada kimse bunu bilmiyordu. ama eğer enerji ile hareket ediyorsa ben yönlendirmişte olabilirim çünkü ben de orayı bekliyordum.(gerçi o yıl kazanamamıştım)sonuç olarak var bişiler ama, 'ne' bilmiyorum.

  • ground  (11.03.10 08:39:25)
californiadaki jennifer'a, japonyadaki mikoko'ya sordunuz da mı görmediklerini söylediler?
o iletinizden sonra vermeyi düşündüğüm, ama tüm cevapları okuduktan sonra vereceğim yanıtı, mormormorius vermiş zaten. O tür filmler tamamen hayal gücüyle mi ortaya çıkıyor dersiniz? Onların da inandıkları, kutsal denilen kitaplarında var, tam cin olmasa da benzer şeyler. bu nedenle var-yok kriterinizi buna göre belirlemeyin lütfen. ama neye inanırsanız inanın.

  • vejeteryan vampir  (11.03.10 09:05:01 ~ 09:05:36)
muslumansan cagirma, hem dinen (itikadi olarak) sakat, hem de maazallah musallat olur molur neme lazim... degilsen ozgur iradene birakiyorum...

edit: ulan ben de amma malim. sorude denmiyormus ki cagirayim mi? cevaplardan yanlis yonlendirdim... kendimi... o halde duzeltiyorum:

muslumansaniz kuranda sabittir cinlerin varligi defalarca... degilseniz sizi ozgur iradenize birakiyorum :))
  • thunder thunder thunder thundercats  (11.03.10 09:17:50 ~ 09:33:18)
var ama ugrasmamak en iyisi. ayrıca her kültürde değisik isimlde anılmaları yok demek icin yeterli değil. hıristiyanlıkta demon denilen seye tekamul ederler mesela. uzun siyah saçlı olu kız japonların figurudur. meksikada kan icici ufak yaratıklardır vs. vs.

  • gilbertus albans  (11.03.10 09:42:07)
Gelirse,

Cin çık cin çık cin çık
yallah cinler yallah

diyerek kovmaya çalışabilirsiniz.

(bkz: kemal sunal filmlerinden öğrenilenler)
  • sourlemonade  (11.03.10 11:47:45)
hayatim boyunca hep bilime inandim. fakat yakin zamanda bende bir kac seye sahit oldum. cok kurcalama dostum oldugun gibi yasa girme bu islere.

  • l6205013  (11.03.10 11:48:19)
bilgi ışıktan daha hızlı yol alır. bilimsel bu bilgi ışığında cinler hakkında yorum yapma hakkımı saklı tutuyorum.

  • Frau  (11.03.10 11:55:51)
cin diye bir şey yoktur. allah diye bir şey de yoktur mesela bana sorarsan. arkadaşım bunlar kişinin inancına göre değişen şeyler burada sormak saçma aslında, ben çağırdım geldi diyene de inanmam misal.

  • schatten krieger  (11.03.10 12:05:02)
herhangi bi sihirli lambayı ovalayınca çıkıyorlar.
sihirli lamba yoksa çaydanlık da denenebilir.

  • cruor  (11.03.10 16:09:31)
tamamen saçmalık. var diyenler de sallıyo sadece.

  • nesenbilneben  (11.03.10 19:46:18)
cin yoktur, gulyabani vardır :P

O değilde ben küçüklükten beri "bak yapma cin çıkar" fln gibi telkinlerin nerdeyse hepsini deniyorum. Bi bok olduğu yok. Gören eden arkadaşları da çok kıskandığımı söyliyeyim. dünyanın diğer taraflarında görülmüyor cinler diyen arkadaşlara katılıyorum, japonla amerikalılarla, avrupalılarla mı konuştun la it, sorusuna da cevabım evet. Benim de etrafımda cin gördüğünü iddaa eden insanlar oldu ama bikaç psikiyatrik ilaçla fln halloldu. Sonuç olarak, gulyabani gören var mı? Bi aralar bu gözüküyomuş millete, sonra moda değişmiş...
  • beltedmanatee  (11.03.10 22:26:43)
yie arkadaşlarım
ne biliim biz ışık tayfının %20sini
ses hertzlerinin %5ini algılayabilen canlılarız.
yani gördüğünüzün tam olarak gördüğünüz şey olduğundan bile tam emin değilken gördüm görmedim diye konuşmak ne derece doğrudur?

çoğu zaman cinden irkilmiş denen insanların aslında infra sesler duyduğunu artık biliyoruz, di mi?
  • kediebesi  (11.03.10 22:38:31)