[]

toprak cezvede kahve

selamlar,
toprak cezve almayi dusunuyorum. aranizda kullanan var mi, artisi eksisi ne oluyor? tşk.. 
ben güveç kabı aldım, gittim internette araştırdım nasıl kullanılıyor diye.

ocağına üstüne koydum kısık ateşe 3 dakka sonra çat dedi çatladı.

şu an saksı olacağı günü bekliyor.

yani iyi yapılmamışsa kırılabilir, çatlayabilir.
  • killerbee  (22.09.18 09:32:15) 
Türk kahvesi yüksek derecede pişmeli o yüzden bakır kap daha mantıkkı
İyi bir kahve için orta kavrulmuş kahve ve 50 derecede bir fincan su gerek. En yüksek derecede bir taşım kaynatıp alınmalı.
İstersen araştır baristalar öyle yapıyor.
İyi bir cezve istiyorsan soy marka bakır cezvelere bakabilirsin.
  • fasulyek  (22.09.18 11:27:57) 
sagolun bakir cezve almaya karar verdim, ozellikle onerilen markaya bakicam:)


  • guldum gectim genceciktim  (22.09.18 12:58:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.