Protein ihtiyacı et yerine peynirle karşılanır mı?

et, tavuk, balık, yumurta yemeyen biri protein ihtiyacını peynir ve süt ürünlerinden karşılayabilir mi?

sadece protein açısından düşünelim.

veganlar bitkilerle karşılıyorsa peynirle hayli hayli karşılanır.

  • diffarentiationation  (21.09.18 19:07:25)
Peynirle karşılamak zorunda da değilsin.

Çok fazla süt ürünü tüketmek iyi bir şey değil.
  • bos gezenin bos ustasi  (21.09.18 20:15:01)
Yeşil mercimek

  • dunyatuhaf  (21.09.18 21:06:16)
Mercimek, nohut, bezelye
Bezelye proteini diye bir şey var hatta
Fıstık ezmesi
İki kaşığı 9 gr civarında protein oluyor.
Kilo başına en az 1 gr protein almalısın günlük
  • fasulyek  (21.09.18 21:26:17)
süt ürünü derken peynirden falan karşılanır evet de sütün kendisinde çok az protein var. peynir güzel ama. yeşil mercimekte protein olsa kilosu 30 liraya satılırdı.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (21.09.18 21:27:59 ~ 21:28:51)
proletarier aller lander vereinigt euch
www.google.se

  • bos gezenin bos ustasi  (21.09.18 22:01:12)
Bol şans. İhtiyacınız olacak çünkü.

  • dolmalik bi bey  (21.09.18 22:10:05)
Süt ürünlerine sadece protein olarak bakmamak lazım, süt ürünlerinin alımı arttıkça kalsiyum alımı da artıyor, fazla alınan her kalsiyumun damarda plaka oluşmasına neden olabiliyor. Günlük diyette bir miktar süt ürünü kullanılabilir ama genel beslenmeyi bunun üstüne kurmamak lazım.

  • angelus  (21.09.18 22:18:35)
karşılar.

hayvanlara yapılan zulme ortak olmayacağın ve üstelik daha da sağlıklı olan bir alternatif var: vegan ol.
  • tux  (21.09.18 22:24:37 ~ 22:26:03)
Vegan olalım da
Bana yüksek karb. Almadan nasıl protein alabilirim anlatabilir misin tux?
Günde 70-80 gr protein almak istiyorum.
Ben yıllarca hayvanlara eziyet etmemek için 20-30 gr proteinle yaşadım.
Lütfen örnek bir menü yazabilir misin?
Ciddi ciddi ihtiyacım var.
  • fasulyek  (21.09.18 23:07:52)
Bu tip düşük carb yüksek protein diyetleri normal gıdalarla almak zor. Ben hiçbir zaman düşük carb diyet yapmadım, zira diyet yapmadım. Ama spor yaptığım zamanlarda bezelye proteini kullanıyorum %1 karbonhidrat, %1 yağ, %54 protein içeriyor.

İşlenmemiş doğal bitkisel besinlerde protein miktarı %15'in pek üstüne çıkmaz. Kajuda bile %18 protein miktarı. Cevizde %15 mesela. Biraz da neden bu tip bir diyet yapmak istiyorsunuz bunu irdelemek gerek. Amaç kilo vermek, fit görünmek ise zaten bitkisel besinlerin kalori başına verdiği protein miktarı oldukça yüksek. Dengeli beslenen bir veganın hayvanlar gibi yemesi ve hiç hareket etmemesi lazım göt göbek salmak için mesela.
  • bos gezenin bos ustasi  (21.09.18 23:57:58)