sağ ve sol kaburgalarda altı aydır ağrı ve çaresizlik

değerli arkadaşlar,

altı aydır özellikle sağ ve sol alt kaburgalarda ağrılarım var. nefes alınca batmalar oluyor, örneğin eğildiğimde göğüs kafesine binen yük ağrı yapıyor, en basitinden havuzdaki su basıncı bile beni perişan ediyor. mr, alt üst bt, akciğer ultrasonu daynex kemik taraması çektirdim bişey çıkmadı. enson sol alttan ikinci kaburgada dokunma ile ağrı dayanılmaz olunca eğitim araştırma hastanesi'ne gittim. ftr cihazı ile kaburgalara bakip ödem olduğunu söyleyip kaburga arası tampon yaptı sağolsun doktorum.
biraz rahatladım lakin şuan geri döndü. elektra melhemi var azaltiyor ağrıyı ancak tüpler bitince geri geliyor. işin kötüsü devlet Hastanesi'ne gidince 2 gün işi asıyorum, en son işten atılıcam...

sorum şu kaburgadaki bu ödemler kas altında anladığım kadarıyla. tüm kaburgalara ve kaburga üstündeki doku sinir vs ne varsa nasil baktirabilirim. yani hangi test sonuçları bunu açıklar. hangi bölüme gideyim ve ne istiyeyim.
şimdiden vaktinizi aldığım için özür dilerim. teşekkürler

bence mr da cikar sikinti neyse. tamamen faraziyim tabi.

  • reanarchy  (21.09.18 01:03:03)
çıkmadı

  • delican76  (21.09.18 01:04:27)
tietze sendromu gibi duruyor kliniğiniz. oral ve lokal nsai, buz, istirahat uygulamasıyla şikayetleriniz gerilemezse steroid enjeksiyonları düşünülebilir ya da diğer ftr uygulamaları(tens vs.)

mr, bt vs. ile diğer ayırıcı tanıların ekarte edildiğini düşünerek yazdım. daha fazla görüntüleme yönteminin faydalı olacağını da zannetmiyorum.
  • mid sistolik klik  (21.09.18 09:52:39)
mrg adında bir yöntem var, doku ve kemik yapısına bakıyormuş, yukarıda yazdığım gibi ödemi el ultrasonu ile tespit etmişti doktor. bu yöntem işe yarar mı dersiniz?

  • delican76  (21.09.18 12:10:20)