Ben şimdi ne yapayım

Yöneticimin yöneticisi hem kendisine başka şeyler Hakkında geçirmiş ardından da benim için (2 hafta önce tasarımcım izne ayrıldı ve biz haftalarca bu tasarımcımjn [yöneticimin] üstü olan beyefendiyi bkledik ki işleri kadın izne gitmeden yetiştirelim. Hiçbir şekilde kendisine ulaşamadık ve uçağının olduğu gün 3.5ta bize gelip toplantı yapalım dedi, toplantı sonunda 20 adet tasarımcımın tasarlaması gereken model olduğuna karar verildi ama kendisi perşembeden bir sonraki perşembeye kadar olmayacağı için işler bana kaldı. Ben de tasarım asistanıyım ve aranızdan hatırlayanlar varsa işe başlayalı daha 10 ay oldu ve bu benim ilk işim. Toplantı sonunda akşam saat 5.5ta ayça bunları yapsın'a döndü iş, benim yönetici çıldırdı falan ama iş aksayacağı için de hayır olmaz diyemedi. Her neyse deadline olarak da 2 gün verildi bana ama o sırada sorduklarında bana "yapabilir misin" diye "elimden geleni yaparım da hiç yapmadığım bir şey şimdi bu, bilmiyorum 2 günde yetişir mi" dedim ama bunu tripliden çok endişeli bir şekilde söyledim. 2 gün içinde götüm çıktı ve benim iş tanımımda olmamasına rağmen sırf kadını sevip kolladığımdan ben bu işi yaptım. Herhangi bir aksaklık olmadı. Yalnız 2 gün boyunca bu adam bana hiç durmadan gidip gelip bitti mi diye sordu, ulan deadline'ım cuma akşamıysa neden bana gelip perşembe günü soruyorsun?? Ben de şu an bitmedi ama yarın öğleden sonra biter sanırım falan gibi cevaplar verdim.bir önceki yoğunlukta da birebir aynısı olmuştu yine tasarımcımın iznine denk geldi bazı revizeler istenmişti ama o zaman onları yapıyordum, sıfırdan bir şey yoktu yani daha kolaydı, her neyse kendisi bana bir şey sorduğunda ben dedim ki xxx var ama zzz yok bu hemen benim tasarımcım için DEMEK SANA BİLGİ VERMEDİ BEN ARAYAYIM DA BİR """""KAYAYIM""""" ONA gibi bir cümle kurarak telefonu tuşladı????? Ben de hayır söyledi ama anlamadınız dediğimi xxxx zzzz diye tekrar ettim he ok diyip gitti. O zaman da benim bir rengim attı, o günden beri hazzetmiyorum kendisinden çünkü benim mantığıma göre 30 küsür yaşında bir adamın başka 30 küsür yaşında bir insanla ilgili asistanının yanında böyle kahvehane ağzıyla konuşmamalı.) De hareketlerim ve mimiklerimden dolayı şikayette bulunmuş. Paragraf içinde yazdığım romandan anladığınız üzere cidden hoşlanmıyorum bu adamdan, saygısızlık yapmadım ve verdiğim cevaplar baştan savma değil cidden endişeli ve "ne bok yiyecem yav" tadında. Aslında hakikaten samimiyim. "Bilmiyom yha.s"dan çok "BİLMİYORUM YETİŞÇEK Mİ ÜHÜHÜH BEN YENİ MEZUNUM YAVVV HİÇ YAPMADIM YA ELİME YÜZÜME BULAŞIRSA"ya daha yakın.

Her neyse sorum şu ki, yöneticimle olan abuk subuk konuşmasından sonra yöneticim dedi ki BU BİZE TAKMIŞ CNM o yüzden dikkat edelim sen de biraz dikkat et mimiklerine falan filan, zor biliyorum ama başka sıkıntılar da olur ilerde iş hayatı böyle bi şey abla tavsiyesi falan filan dedi. Kadın beni bildiği için onun tarafından bir sıkıntı yok, laf işitmiş oldu kendisiyle olan husumeti dışında benim için de ona üzüldüm o ayrı fakat kadın bana eğer geri zekalı değilsem ve yanlış anlamadıysam kızmadı.

Geçtiğimiz paragrafta da sorumu soramadım ama şimdi geliyor, ben bu adama artık HAYATTTTAAA gülüp ehe mehe yaparak gezemem, kendisi çok egolu bir insan olduğu için bunu yaşıyoruz zaten, genel olarak da rol yapma yeteneğim yok EVET X BEYCİM HEMMMMEN GELİYOR tarzı yalaka bir insan olamadım, kişisel hayatımda da bu böyle birinden hoşlanmazsam eğer mesafeli olurum. Bunun zararı bu örnekte de gördüğümüz üzre bana gerçi ama HER NEYSE şimdi ben diyorum ki cidden kıllığına GÜNAYDDDINNNNNNN, İYİ AKŞAMLAR :))) TABBBİ HEMEN GELİYORRRR yaparak pasif agresifçilik mi oynasam yoksa yine aynı mesafeyi koruyarak ağzıma yüzüme dikkat mi etsem?

Pasif agresif olursam kendisi bir şey de diyemez ki ne diyecek gayet gökkuşağı saçıyor olacağım ama o benim küçük intikamım olacak :( öbür türlü de bir şey değişmeden "he he" yapıcam. Sinirim soğumadı mantıksız da olabilir pek tabii.

Sizdeyiz efenim.

Mobildeyim düzeltme yapamıyorum abuk subuk kurmuşum cümleleri, sonu başka başı başka kusuruma bakmayınız.

  • dedi ayca  (20.09.18 17:30:53)
ben de nefes al yazcaktım tam, bu ne böyle apartman gibi.

sen mesafeni koru, ne yalakalık yapıcan, işini yapıyormusun yapıyorsun, bitti gitti.

ohoo herkes herkese böyle davransaydı olmazdı bu işler, yalaka tayfası ayrıdır, sen onlardan birisi değilsin.
  • killerbee  (20.09.18 17:33:54 ~ 17:37:58)
hiçbir şey anlamadım ama çok sürükleyiciydi. devamını bekliyorum.

  • rahip janick  (20.09.18 17:34:54)
İşyerinde kollaman gereken sadece kendi gtn. Çalışanlar, yöneticiler arasında laf taşıma yeter. Kendini de ezdirme, bu demek değil ki agresif ol.

Haksızlığa uğradığında "ühü ühü" diye ağlama, sana 10 günlük iş kitleyip 3 günde istiyoruz dediklerinde "evet" deme.

Bir işin ne kadar sürede biteceğini kestiremiyorsan bir tahmin yap, %50 de emniyet payı koy öyle söyle. 2 günde bitecek işe de 2 gün deme. Her zaman insan üstü performansla çalışıp yeri geldiğinde eve iş götürmek istemezsin.

eyyorlamam bu kadar.
  • kimlanbu  (20.09.18 17:38:15)
@kimlanbu aslında ben evet demedim, aksine "en son gün ne zaman olabilirse onu diyeceğim" dedim ama bana SEN SON GÜN DERSEN YARIN DERİM :)))) dendi. Siparişlerin bir sonraki salıya verilmesi gerekiyor diye öyle oldu.

Bana NASIL YHA 20 TANE ÇİZİM ŞU KADARDA BİTER DİYEMİYO MUSUN dendi ben de "hayır çünkü daha önce hiç koleksiyon hazırlamadım ben?" Dedim. Gayet net konuştum ama insanlar anlamadı sanırım :)))
  • dedi ayca  (20.09.18 17:48:27)
çok mesafeli olup yüz ifadenden dahi olumsuz bir şeyler hissettirmekle, taabbiiii hemen geliyorr :) dışında başka seçenek neden yok?
Gayet "normal" davranabilirsin. Normal yani, düz. işini yap sadece. ekstra güler yüze de suratsızlığa da lüzum yok. bi de sana bi şey olmamış anladığım kadarıyla. tam olarak neye bu kadar sinirlendiğini anlamadım ben. bu tarz işyeri duyurularını gördükçe şaşırıyorum. intikamlar, arkadan konuşmalar, her şeyi kafaya takmalar ne bileyim, ilginç.

  • aquarium  (20.09.18 18:20:59)
@aquarium ya tabii ki işten atılmadım da "mimiklerine dikkat etsin ağız surat yapıyor bana" demiş işte.

  • dedi ayca  (20.09.18 18:53:03)
O nasıl iş ya? Mimiğine dikkat et nedir, deli misiniz? İşini yap geç.

  • datnet  (20.09.18 19:31:13)
Yöneticiye de, onun yöneticisine de mesafeli ol, işin hangi kısmı ilgilendiriyorsa onu yap, diğer ekstra olarak yaptığın her iş sana kalacak gibi duruyor. Mesafenin koruyup yapman gerekeni yapıp ceketini al,çık. gerisi ne halt yerse yesin..

  • oligomer  (20.09.18 20:42:40)
Şunun özetini yazsana

  • Delay Fuze  (20.09.18 21:06:33)