telefonumun wifi sifresini nasil ogrenecegim?

selam genius'lar..
ya bir smart tv aldim, ordan youtube a baglanmak istiyorum, wifi sifresi istiyor ve ben daha once hic kullanmadigim icin bilmiyorum..
nasil ogrenicem bunu?
elbette birkac yol denedim..
google amcaya sordum, telefonunuz rootluysa (o nedemek?) programi indirin kurun falan birseyler geveliyo..
birkac program indirdim, kimisi rootlama istedi, kimisi de benim degil civar koylerin wifi sini gosteren programlar cikti..
operatorum olan turk telekomu aradim, hangi telefonu kullaniyorsan onun servisini ara dedi, samsungu aradim onlarda yardimci olamayacagini soyledi...
simdi ben ne yapayim, neden bu kadar zor bir wifi sifresi ogrenmek??
telefona !@##$$$@ falan birsey yazip enterlasam vermez mi?
bi yardim ya lutfen???

hiç değiştirmediysen modemin altında yazar şifre.
yoksa 192.168.1.1 adresine girip konsola gireceksin. oralarda yazar.

  • sutlu nescafe  (20.09.18 13:41:48)
wifi şifresinden kasıt wifi hotspot/wifi alanı değil mi? benim emektar note2'de şifresi kolayca bulunuyor. telefonun modleini yazarsanız yardım edenler çıkacaktır.

  • lazpalle  (20.09.18 13:42:41)
Smart TV ile evin internetini kullanarak mı bağlanacaksınız? Cep telefonunuzun mobil internetini mi paylaşmayı düşünüyorsunuz? Wifi ile telefonunun bağlantısını kuramadım.

  • monogram  (20.09.18 13:43:35)
Benim anladığım kablosuz şifresi telefonunda var, modemde vs. yazmıyor. O şifreyi bulup televizyona girmeye çalışıyor arkadaş.

Maalesef google doğru söylemiş, telefon root'lu (bir nevi hackli) değilse telefonunda halihazırda bağlandığın bir ağın şifresini göremezsin. Bir ihtimal modemin üstünde WPS düğmesi varsa ve televizyon da WPS ile bağlanmayı destekliyorsa o şekilde bağlanabilirsin şu durumda.

Veya @sutlu nescafe'nin dediği gibi 192.168.1.1 (bazılarında 192.168.2.1) adresine tarayıcıdan ulaşıp modemin arayüzüne bağlanacaksın ve oradan şifreyi göreceksin.
  • chicha  (20.09.18 13:52:50)
chicha arkadas dogru anlamis,
samsung j4 telefonumdan, yeni aldigim westel smart tv ye baglanmaya calisiyorum ama illa wifi sifresi lazim
nereden bileyim bem yahu!!!!
hic lazim olmadiki bugune kadar..
neden bu kadar zor bağzi seyler..
  • alttaraf  (20.09.18 14:04:51)
bir de simdi turk telekomu aradim, " baska birine wifi inizi acip sifre girmeye calisirsaniz karsidan gorulebilir bu sekilde ogrenebilirsiniz" gibi bisey dedi ama anlamadim...
nasil peki herkes kendi wifi sifresini nerden biliyor yahu, bunun otomatik baglanmasi falan gerekmez mi?

  • alttaraf  (20.09.18 14:39:58)
Anladıklarımı (ya da anlayamadıklarımı özetleyeyim)

- Evinizde internet var. Modeminiz var.
- Cep telefonunuzla ev internetine bağlısınız.
- Smart TV ile Youtube'a bağlanmak istiyorsunuz.

Bazı kavram karışıklıkları var. O nedenle yazma ihtiyacı hissettim. Cep telefonunuzla Smart TV'nize bağlanmanıza gerek yok? Smart Tv'yi doğrudan internete bağlayabilirsiniz.

Ha eğer istediğiniz telefon üzerindeki görüntüleri TV'ye aktarmak ise o zaman yine Wifi ile işiniz yok. Smart TV ile cep telefonunu irtibatlandıracaksınız.

Ha eğer evinizdeki modemin şifresini (yani wifi internet şifrenizi) bilmiyorsanız o halde sutlu nescafe'nin dediği gibi konsolu pc'nizden açıp şifreyi öğrenebilirsiniz.
  • monogram  (20.09.18 14:46:47)
Duyuru efsane olma potansiyeli taşıyor bence.

Türk Telekom'daki arkadaş senin telefonundaki interneti paylaştırma durumuna dair yorum yapmış, senin aradığın bu değil.

Telefonda kayıtlı wifi şifresini göremezsin ancak bilgisayardakini görebilirsin. Daha pratik bir yöntem olacaktır.
  • cakabo  (20.09.18 14:48:14)
monogram cok yanlis anlamissin, demek ki ben anlatamadim, daha acik yazayim:
evimde internette modem de yok..
sadece mobile telefonumdan smart tv de youtube acmak istiyorum ama lanet olasi tw benden wifi sifresi istiyor ama ben de daha once hic kullanmadigim icin bilmiyorum, isin kotusu nereden nasil ogrenecegimi de bilmiyorum, butun mesele bu...
  • alttaraf  (20.09.18 14:53:20)
cakaboo
galiba aradigim tam da o, telefonumdaki interneti tw de kullanmak istiyorum sadece..

  • alttaraf  (20.09.18 14:54:59)
Tamam o halde sorun çözüldü.

Mobil internetinizi paylaşmanız gerekiyor. Onun şifresini de paylaşırken siz tanımlıyorsunuz zaten.

Daha da detaylı söylersek: Mobil telefonunuzun wifi şifresini siz tanımlıyorsunuz. Hani direkt böyle bir şey yok zaten.

Ya da Smart TV'yi ekran gibi kullanmak üzere telefonunuza bağlayacaksınız. Bunda şifreye gerek yok

Ek: Mesela Iphone'da Personal Hotspot olarak geçer ve mobil datanızı wifi aracılığıyla çevreniz ile paylaşırsınız. Bunu yaparken de insanların size bağlanabilmesi için şifre tanımlıyorsunuz.
  • monogram  (20.09.18 14:55:39 ~ 14:59:24)
www.teknoloji6.com

Bu yönergeleri takip edince cep telefonunuzun internetine bağlanabileceksiniz.
  • m e b  (20.09.18 15:03:22)
www.hardreset.info

www.youtube.com

olmassa bunlara da bir göz at görsel olarak daha kolay anlışılır diye tahmin ediyorum.
  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (20.09.18 15:07:55)
sagolun varolum gencler, mesele hotspot olayiymis wifi olayi degil, cehalet iste, sayenizde aydinlandim..
seviyorum la bu platformu, iyi ki varsiniz..

  • alttaraf  (20.09.18 16:22:44)