[]

Yurtdışı oturum Turkiye ikametgah

Merhaba

Yurtdışı oturumunda Türkiyedeki ikametgah adresi neresi oluyor acaba? Otomatik babaevine düşüyor ikametgah adresi diye okudum ama ne kadar doğru? Benim kiralik evin ödemeleri 9 ay daha devam edecek. Mevcut ikametgah adresim iptal mi olacak TR için?

Saygilar

 
Bulunduğunuz ülkedeki Türkiye büyükelçilik ya da konsolosluğuna gidip ikametgahınızı yurt dışına aldırdıysanız yurt dışı oluyor.

Konsolosluk yeni adres bilginizi Türkiye'ye gönderiyor, yaklaşık 4-5 haftada sistemde güncelleniyor adresiniz.
  • crown  (19.09.18 13:08:24 ~ 13:10:13) 
Isterseniz ikinci adres olarak Turkiye adresi verebiliyorsunuz. Ama esas adres yurtdisi adresi oluyor.


  • evrim halkasi  (19.09.18 15:25:39) 
@darkrocq oyle degil. Konsolosluktan yahut Turkiye'de nufus mudurluklerinden gidip ikametini yurtdisina aldiriyorsun. Erkeksen ve aldirmazsan GSS isliyor.


  • evrim halkasi  (19.09.18 18:15:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.