Neden soda/maden suyu içiyorsunuz? Ve soda soruları

- Neden soda/maden suyu içiyorsunuz?
- Soda/maden suyu içme motivasyonlarınız neler?
- Meyveli veya sade içerken farklı motivasyonlarınız var mı?
- Hangi yiyecek ile içiyorsunuz?
- Marketten alınan hangi yiyecek ile içiyorsunuz?
- Ne olsa (promosyon, yeni bir ürün, yeni bir çeşit vs.) mevcut aldığınız marka yerine farklı bir marka soda alırsınız?

edit: soda yazanları soda/maden suyu olarak düzelttim.
edit 2: son soruyu biraz editledim.

mide bulantıma iyi geliyor. Kızılay en iyisi.

  • mehmed resad  (19.09.18 01:38:15)
Yemekle beraber gazlı bir şeyler içmeyi seviyorum, ağızdaki o pıt pıt olayını seviyorum. Diğer gazlı içecekler şekerli olduğu için tek seçenek kalıyor.

  • Bruce  (19.09.18 01:39:51)
hoş ve zararsız, doğal bir soğuk içecek olduğu için. dolaptan hiç eksik olmaz. tok karına sade içerim. meyvelisini asla içmem (şeker koyuyorlar) Özkaynak favorim. Beypazarı'nı severim. Kızılay'ı çok sevmem. Sarıkız'ı gördüm mü kaçarım.

bir de banyodan sonra yahut antrenman, egzersiz'den sonra mineral kaybı bahanesiyle içiyorum. lezzetli işte.

bir de limonlu ve tuzlu (churchill diyenler var) maden suyunu da severim. ara ara yaparım kendime...
  • dilemma of subscribtionability  (19.09.18 01:52:02)
* asitli, köpüklü, gubarmalı, yoğun içecek istediğimde en zararsızı olduğu için sodayı tercih ediyorum. ara sıra "doldur da vücudumuza mineral girsin yeğenim" diye içtiğim de oluyor ama nadiren tüketirim.

* soda içme motivasyonum şekerli ve asitli içeceklerden uzak durmak, minerale doymak, büyüklerimi saymak ve küçüklerimi sevmektir.

* meyveli soda içerken motivasyonum safi şerefsizlik, pislik. zehirden farksız, şeker deposu, tamamen zararlı bir şey. içersem tadını sevdiğim, nefsime yenik düştüğüm için içerim. sade içerkenki motivasyonumu zaten yazdımdı.

* sigarayla içiyom ben, yanında bi şey yemem genelde.

* üstte verdim cevabı.

* soruyu anlamadım. ankara'da yaşadığım için beypazarı alıyorum. daha yerel hissettiriyor, kendi kankilerimi koruyormuş gibi hissediyorum.
  • der meister  (19.09.18 01:56:02)
Sade soda içmiyorum, içenleri de anlamıyorum.

  • Drakath  (19.09.18 02:27:14)
Meyvelileri içmiyorum, sade olanın tadı hoşuma gidiyor, içmek için başka bir motivasyonum yok.

  • tahin pekmez yoğurt  (19.09.18 02:45:24)
Mineral almak için ara sıra soda/maden suyu içerim.

Meyveli soda içmem.

Yiyecek ile soda içmem.

Daha sağlıklı olduğunu bir şekilde iddia/ispat edeni tercih ederim.
  • hedep  (19.09.18 03:55:30 ~ 17:46:44)
tadi guzel.

  • baldur2  (19.09.18 05:29:35)
gazli icecek ihtiyacimi sekersiz bir sekilde karsiliyor. meyveli hayatta icmem. yemekle ve yemeksiz icerim. her markayi deneyebilirim.

  • cooperr  (19.09.18 05:49:19)
Maden suyu....

Bağımlılık yaptı. Normal su ferahlık vermiyor.
  • hz emreyiz  (19.09.18 07:19:34)
Yemekten yarım saat sonra içerim genelde, yemeğin ağırlığını gideriyor. Az yediysem de tokluk hissini arttırıyor.

Meyveli sodayı çok mecbur kalmadıkça içmem. Beypazarı forever. Yoksa Kızılay.
  • piremses  (19.09.18 07:57:49)
Nadir olarak fazla yediysem hazmı kolaylaştırsın diye içerim, bir de dolapta içecek başka bir şey yoksa.

Günde bir taneden fazla içilmesinin zararlı olduğunu okumuştum, dikkat etmek lazım.
  • John Bloor  (19.09.18 08:36:27)
Soda icmiyorum, maden suyu iciyorum. Meyvelilerini icmiyorum. Cok istersem limonu kendim sikip ustune maden suyu ekliyorum.
Hem saglikli hem de yazin cok guzel serinletiyor meret.

Beypazari rocks, kizilay bence felaket. Sirma fena degildi bir de. Akmina filan da i-ih.
  • kuehles blondes  (19.09.18 08:57:06)
soruya maden suyu da dahil sanırım.
birkaç sene evveline kadar yanında gazlı içecek, ayran ya da müskirat tüketmeden bir akşam yemeğini yiyemezdim. sağlıklı yaşam, güzel vücut fasaryasına kendimi kaptırdıktan sonra bunları bir şişe maden suyu + yarım limondan (suyu, kabuğunun rendesi, posası) oluşan bir içecekle ikame ettim. yemek dışında hiç içmem. aslında artık içeceksiz de yemek yiyebiliyorum ama artık alışkanlık olmuş, hem de bu vesileyle içerime limon da girmiş oluyor diye pek elleşmiyorum.

kızılay ya da beypazarı -hangisinde o sıralar indirim varsa onu alıyorum. aldığım ürünler, büyük ölçüde, bir şekilde sabit fikre dönüşmüş şeylerden oluşuyor. kolay kolay kırılması zor oluyor bu döngünün. anca güvendiğim birinden "bu da iyiymiş" falan diye duyarsam ve aldıklarımla arasında fiyat farkı yoksa o ürüne yönelebilirim.
  • misterturist  (19.09.18 09:14:47)
Serinletici ve kalorisi yok - suyun gazlı hali, mineralli üstelik, bu sebeple içiyorum.
Meyveli içmem.
Yemek yanında içmem.
Son soruyu anlamadım ama Beypazarı, Kızılay, Pınar sıralamasıyla soda içiyorum. Akmina sulu soda gibi geliyor. Sırma filan tadı çok kötü.
  • SiyamkedisiZorro  (19.09.18 09:17:10)
içmiyorum, anam börek yaparken böreklere koyuyor.

ben de kızarmış soğan halkası yaparken ona koyuyorum, 45 yıl içmesem aramam.
  • killerbee  (19.09.18 09:26:33)
-tadını seviyorum
-tadını seviyorum, mineral ihtiyacımı karşılıyorum
-meyveli soda içmiyorum
-her yiyecekle içerim, dışarıda yemek yediğimde hep maden suyu söylerim
-hepsiyle
-promosyon olsa kaçırmam.
  • evde liyakat kalmamis  (19.09.18 10:41:42)
Ben çok seviyorum ilk defa neden diye düşündüm.
Normal içtiğim suyun içinde bi şişe maden suyu ve bi dilim limon attığımda gün boyu o suyu içmek daha keyifli oluyor. Ferahlatıyor sanki.
Herhangi bir yiyecek içecek ile içmiyorum gün içinde gidiyor susadıkça.
Meyveliler bok gibi.
  • kismisolungac  (19.09.18 11:47:58)
1 - evde yatağımın ve çalışma masamın hemen yanıbaşında araçlar için kullanılan mini buzdolaplarından var (karavan sağolsun) içleri maden suyu dolu. bunaldığım zaman patlatıyorum bir tane. günde 2 tane içiyorum, bu bazen 3 oluyor.

2- yukarıdakiyle aynı.

3- yok

4- sade içiyorum bir yiyecekle değil.

5- yukarıdakiyle aynı.

6- kızılay yeni ürün çıkarırsa içerim. onun dışında at esanslı yeni maden suyu çıksa içmem.
  • Tears of Devil  (19.09.18 11:52:34)
Soda içince böğrün yanıyor ha hani, o hoşuma gidiyor.

  • battal gemalmaz  (19.09.18 11:58:17)
-normalde gazlı içecek sevmem hiç ama sade maden suyunu çok seviyorum. Babam çok içer muhtemelen ondan alıştım ki zaten bence tam bir baba içeceği. Öyle bi ferahlık hissi, yemeği sindirmeyi kolaylaştırma amacım falan yok ama zevkine içiyorum.
-Tadını sevmek
-Meyveli içmem. Çok şekerli. Ki öyle yediğime içtiğime dikkat eden biri değilim. Ama zaten normalde meyve çok sevmem ve yapay meyve tatlandırıcılı içeceklerle aram çok yoktur. Limonlu maden suyu tek içebileceğim ama o da işte çok şekerli onun yerine kendim evde yapıyorum limonata gibi ve limonataya maden suyu çok yakışıyor.
-Dünden kalmış makarna yerken içmeyi çok severim. Bi de sandviç yanında falan. Ağır yemeklerle su dışında pek içecek içmem.
-Mevcut aldığım bi marka yok ya babam ne alırsa eve onu içiyorum.
  • nundu  (19.09.18 12:13:06)
Marka ayırt etmiyorum. Yorulunca, susayınca içiyorum. Elektrolit dengesine katkısı oldugunu düşündüğüm ve tadını sevdiğim için içiyorum. Meyveli sodaları sevmiyorum ve sodayı yemekle değil bağımsız olarak içerim. Bazen de türk kahvesinin yanında.

  • curukturpkokusu  (19.09.18 12:15:18)
içine seker-glikoz şurubu basılmamış, doğal aroma ile tatlandırılmış maden suyu aklımı çelip başka bir markaya yönelmeme yardımcı olabilirdi.

tat derken şekerli olmayacak, maden suyunun içine birkaç yaprak nane atarsın veya bir dilim limon koyarsın ya, öyle işte
  • yemrem  (19.09.18 12:17:24)
- boğazı yakma hissini seviyorum ama asitli şeyler içmiyorum. sade soda gayet karşılıyor.
- halsiz hissediyorsam mineral almam gerekiyormuş gibi bir algım oluyor bazen.
- meyveli içmiyorum içinde şeker/glikoz şurubu vs. olduğu için.
- birçok yiyecekle içiyorum özellikle bu sodayla içilir diye ayırdığım yemek yok.
- genelde kızılay alıyorum. kızılay'dan daha sağlıklı olduğunu ispatlarsa alırım.
  • muslugubozukhayrat  (19.09.18 13:18:58)
- tadini ve verdigi hissiyati seviyorum, ayrica midemi rahatlattigini hissediyorum.
- ozel bi motivasyonum yok, yani aslinda hic dusunmemistim ama dusununce de yukaridakiler disinda ozel bir sebep bulamadim. sudan sonra en cok tukettigim icecek olmasina ragmen bir fikrim yok.
- meyveli soda icmiyorum asla, tadi berbat ayrica cok sagliksiz.
- yemek esnasinda icemem, ancak yemek sonrasinda iciyorum. gun icinde de ara ara canim istiyor, o zaman da icerim.
- genelde 6li paketler halinde satilan 6li paketlerden topluca aliyorum, yaklasik 2 hafta gidiyor (evde iki kisiyiz). ama marketten alacaksam sadece tek 6li paket aliyorum, onceligim uludag (bursaliyiz :) ) ama baska markada uludag'a gore buyuk bir indirim gorursem onu da aliyorum, zaten en fazla 2-3 gun gidiyor 6li paket. uludag disinda ozellikle tercih edecegim bir marka yok ama ozellikle tercih etmeyecegim markalar akmina ve (dikkatimi cekmedi ama varsa) diger plastik ambalajda satilanlar.

ay ne doluymusum mevzuya meger :) neyse iste cevaplar boyle bende.
  • in vino veritas  (19.09.18 15:19:17)