işe almak isteyen firma

bir firma işe almak istiyor beni yönetici pozisyonunda ama firmaya güvenmiyorum. 1-2 ay çalıştırıp para yok dddkd sayanora diyebilirler.

en az bi 6 aylık maaşı nasıl kitlerim? sadece sözleşme vs yeter mi? yani adam 2. ayda bayrağı çekince ben 6 aylık maaşı çekeyim istiyorum.

firma-firma olsa ne yapacağımı biliyorumda çalışan olarak bilemiyorum tam.

2. ay bayrağı çekme ihtimali olan işe girip kurulu düzenini niye bozuyorsun ki?

  • musmus  (18.09.18 23:32:03)
bi arkadaşıma çok benzer birşey oldu. sektörünüzü bilmiyorum ama eğer en az 3 yıllık emeğiniz olan bir şirkette çalışıyorsanız şu ortamda risk almayın derim.şimdi yönetici değilsiniz galiba yönetici pozisyonu olması aklınızı çeliyor olabilir ama risk almak için doğru bir zaman değil bence.

  • imnotsureabout  (18.09.18 23:45:35)
ya açıkcası kendi firmam varda tahsilat yapamamaktan anam ağladı. bunlarda danışmanlık verdiğim bir firma idi. önden bi 6 ay danışmanlık sözleşmesi mi imzalatsam acaba teminat mektubu isteyip? danışmanlığa teminat mektubu da garip tabi.

  • dedim dedim de kime dedim  (18.09.18 23:50:50)
hocam bir aylık maaşı veremeyen ya da vermeyen adam 6 aylık maaşı hiç vermez. siz yine yapabiliyorsanız yapın sözleşme falan ama olay mahkeme salonlarına taşındığı zaman konu çok uzun zamanlarda çözüme kavuşuyor. aklınızda bulunsun.

  • draconas  (19.09.18 10:14:28)