Türk Kahvesi

Selamlar.

Türk Kahvesi Üzerine uzmanlaşmış bir kafeden beklentileriniz nedir? Ne görürseniz mutlu olursunuz? Ney sizi mekanda mutlu eder?

Kahvenin yanında gelen bol fıstıklı minik lokumlardan çok olması.

  • Amaranta ursula  (18.09.18 20:50:01)
suyun kucuk degil buyuk bardakta gelmesi
fincanin buyukce olmasi, tabii ki turk kahvesi fincanlari baz alinarak buyuk olmali kupa filan olsun demiyorum bazi mekanlardaki minicik ve tam uc yudum oluyor
yaninda lokum olmasi ve lokumun antep fistikli, findikli filan olmasi. kus lokumu gibi sacmaliklar gorunce gicik oluyorum. kurabiye koyanlara akil fikir dilemeli... cikolatacilarda cikolata veriliyor, o da makul
BINA DENEN MEKANDA turk kahvesi seramik bardakta geliyor ve bardak siyah... Uzman olunmasina gerek yok her turk kahvesi yapan yer bunlara dikkat etmeli.
  • mula  (18.09.18 20:52:19)
kahveyle birlikte lokum gelmiyorsa, kaliteli bir/birkaç bitter çikolata gelmesi.
ambalajı kapalı olacak ama. şunun gibi olabilir: goo.gl

kahvenin yanında lokum veya çikolata olmazsa feci prestij kaybeder orası gözümde.
  • tabudeviren  (18.09.18 20:54:29 ~ 20:56:21)
Su - maden suyu - geleneksel şerbet opsiyonu güzel olabilir. Su açık gelmese güzel olur, şahsen ben direkt çeşme suyu muamelesi yapıyorum, içemiyorum. ek olarak bitter çikolata güzel, ancak şeker ilavesiz tatlı ikramlar da güzel olabilir, züber, kurme gibi markaların tek lokmalık paketlerinden görmüştüm geçenlerde gratis veya watsonsta, 1tl gibi bir şeydi. güzel olur yani.ben çok memnun olurdum.
ek olarak porsiyonun büyükçe olması, tek yudumluk yapıyor bazıları, kesmiyor.

  • ruz  (18.09.18 21:03:34 ~ 21:06:46)
i.ebayimg.com

bunun dışında likörlü mü likörsüz mü diye sorulması.

türk kahvesi ve likör eski geleneklerdendir.
  • killerbee  (18.09.18 21:06:50)
Görünür yerde kahve kavurma ve öğütme makinesi görmek isterim. Dekor değil ama. Kahvem taze olsun, onu bileyim, lokumu bilmemnesi şart değil.

  • kibritsuyu  (18.09.18 21:28:27)
Garsonlarin suratinin sekersiz kahve gibi olmamasi.

  • stavro  (18.09.18 21:51:20)
Varoş bardak olmamali.agir motifli falan olmamali. Modern bir bardak olmali. Mumkunse kendine ozel tasarim bardak yaptirmali.

  • ykyt  (18.09.18 22:34:12)
Fındıklı çikolatalı vs gibi çeşitli kahveler
Renkli fincanlar
Daha büyük bardakta yada kapalı su
Lokum
  • hernezıkkımsa  (19.09.18 00:19:58)
mutlaka yanında büyük bardakta soğuk su
fıstıklı çifte kavrulmuş lokum veya badem ezmesi ama çok pahalı
su içinde eritilmiş damla sakızı
sessiz sakin kitap okumalık mekan
saçma sapan tiplerden arındırılmış bölge
şifresiz çok temiz tuvaletler
olursa o mekan tutulur
  • baknedicem  (19.09.18 01:13:17)
5 tl'den fazla olmasin. Lokummus tazelikmis su burdagi boyutuymus hiçbirini sallamam 5 lira ise mutlu olurum.

  • the kene  (19.09.18 01:14:34)
En önem verdiğim şey kahvenin yanında gelen suyun üç yudum olmaması. Sırf bunun için starbuckslarda içiyorum kahvemi.

Bir diğeri fincanın ufak olmaması. İnce ağızlı olursa çok keyifli olur ama sanırım o zaman çok kolay kırılır.

Kahvenin yanında ikram edilen lokum jelibon ayarındaysa hiç verilmesin daha iyi. Güzel bir lokum veya çikolata olmalı. Olmazsa bir avuçtan daha az bir leblebi kuru üzüm ve kuru kayısı ikramı hoş olur.

Bunların hepsi maliyeti arttıran şeyler, o sebeple 8-10 tl arası bir fiyat makul bence. Yani 6lik kuş lokumlu üç yudum kahvedense 3-4 lira fazla verip keyif alacağım kahveyi tercih ederim.

Mekanda masaların dibdibe olmaması da benim için önemli.

Neden bilmiyorum ama şimdiye kadar bir tanesi hariç hiçbir kahvecide güzel bir dibek veya menengiç kahvesi içemedim. Bunları iyi yapabilen bir kahveci olsa hem çeşit olurdu hem sırf bunu içmek için bile bazı insanlar orayı tercih ederdi diye düşünüyorum.

Son olarak o mekanda kahvenin taze çekildiğini bilsem ve beğendiğim kahveyi paketle evime alabilsem mutlu olurdum.
  • sacrilegious  (19.09.18 11:05:31)
guleryuzlu, nazik ev sahipligi
fal bakan biri
lokum cok sevmem, cikolata veya kurabiye
kaliteli taze kahve
rahat oturaklar
hafif muzik
  • jimicik  (19.09.18 12:27:31)
yanındaki suyun soğuk ve kahve fiyatına dahil olması.
Ayrıca melodi marka çikolata da iyi oluyor :)

  • turkuaz  (19.09.18 12:43:34)
Yanında soda içme imkanı olması. Soda çok maliyetli bir şey değil sonuçta. Su yerine soda alabileceğim bir yer olsa mükemmel olurdu.

yanında güzel bir lokum ya da çikolata +1

fincanların fal kapatmaya uygun olması, boyutunun aşırı küçük olmaması, mesela şöyle bir şey olmasın. www.hediyelikesyalar.net

Az, orta, çok kavrulmuş kahve seçeneği sunması,

yanına likör alma opsiyonunun olması, hatta mümkünse geniş likör çeşitliliği <3

konforlu oturma imkanı. her türk kahvecisinin minnacık tabureye oturmamızı beklemesinden bıktım.

bunlar şimdilik aklıma gelenler.
  • pokerface  (19.09.18 12:57:26)