Avans sorusu

Yurtdışında üretim tesisimiz var buradan oraya usta göndercez çalışması için her neyse usta ile anlaştık kendisi Bursa’da yaşıyor vizeye başvurması için bunu Ankara’ya gönderdik vizeyi falan aldı herşey tamam adama diyoruz yarın gece için uçak biletini alacağız kendini ona göre ayarla usta bizden iki bin TL avans istedi biz dedik oraya gidince elden teslim ederiz ve yahut İstanbul’a gel zaten uçağın buradan kalkacak burdan teslim ederiz Yok diyor kendisinin bir kaç yere borcu varmış illaki hesabıma gönderin diyip duruyor, borcumu ödeyip geleceğim diyor. Sizce bu ustanın amacı nedir tam olarak? Sadece iki kere görüştük kendisi ile güvenipte istediği miktarı hesabına gönderelim mi ? Siz olsaydınız ne yapardınız ?

elinde nakit parasi olmadigi icin sizden avans istiyor> ileride alacagi ucete mahsuben makul br miktar verilebilir.

O da buyuk bir ihtimalle sizin sirkete guvenip guvenmemekte kararsiz kalmistir. Sonucta yurtdisina gonderilen, sonra da bir basina acikta kalan, basina bir ton is gelen insan sayisi cok. Yurtdisi senaryolarda genelde sirketler sahislardan daha cok garantiye aliyor kendini. O da buna gore davranmis.

Ayrica bu eleman vize aldigina gore belirli guvenlilirlik/saglanlik kriterlerini de karsilamis herhalde.

Sirket verilecek 0.1-1 maas avans ile (eger geri donmezse) batmaz ama ise daha yeni baslayacak bir elamaniniza guven vermis olursunuz.
  • parcxerox  (18.09.18 18:12:02 ~ 18:12:52)
hesaptan gondermeniz daha mantikli zaten. adam ters bisey yaparsa en azindan elinde kanit olur.

  • heleley  (18.09.18 19:53:43)
Kanada da Hintli nüfusu çok Fazla neden Kanada içinden almıyorsunuz ? Merak etttim :))

  • atcapar  (18.09.18 23:21:50)