[]

çeviri ücreti

iş arkadaşıma mesleki teknik çeviri konusunda yardım ediyorum arada 1-2 sayfa. şimdi onun için önemli olan bir referans kitabı komple çevirmemi istedi, para isterim dedim, tamam dedi.
beni de onu da üzmeyecek şekilde neye göre kaç para isteyeyim?
teşekkürler.


 
Çeviri firmaları müşteriden boşluksuz 1000 karakter için 15-20 arası aliyor tahminimce. Firma çevirmenlere 7-11 arasına yaptırıyor. Daha yükseği/düşüğü de vardır ama ben çeviri yaptığım zamanlarda ücretler böyleydi. Çok arttığını sanmıyorum.


  • curukturpkokusu  (18.09.18 10:18:11) 
şahıslara 1000 karakter 14+ TL'den yapıyorum. yakın arkadaşınsa bir miktar indirim yapabilirsin.


  • lesmiserables  (18.09.18 12:35:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.