[]

turkiyeden yurt disina iltica edilse kabul olunur mu?

Arkadaslar turkiyedeki kotu durum malum. Atiyorum ekonomik kriz daha da kotulesti ve toplumda politik ve ekonomik huzursuzluk iyice artti.

Boyle bir durumda iltica etsek kabul edilme ihtimali nedir ve basarili olmasi nelere baglidir, turkiyeyi 3. Dunya ulkesi olarak gorurler mi, iltica edip basaran tanidiginiz var mi yoksa bunlar hep hayal urunu mu?

edit: teşekkürler @bos gezenin bos ustasi detaylı anlatım için

 
Çoğunluk senin gibi düşünüp uygulamaya kalksaydı, ülkede şu anda ne kadar kişi kalırdı? Hiç düşündün mü? :)


  • oligomer  (17.09.18 23:25:04) 
İltica politikası ülkeden ülkeye değişir. Şu an atıyorum Danimarka'ya veya Finlandiya'ya git ve ben gay olduğum için Türkiye'de yaşayamıyorum de almazlar. Ama İsveç'te daha çok şansın var.

Öte yandan Türkiye tarafından aranıyorsan alınma ihtimalin daha yüksek oluyor 2 sebepten. Birincisi Türkiye hükümetine olan tavır ve yakalanan şüphelilerin basına sızan dayak yeme görüntüleri.
İkincisi diplomatik sığınmacı demek bilgi demek. Eski general bir fetöcüden alınacak bilgi değerli olabilir. Öte yandan aldığında bu kişileri pazarlık unsuru olabiliyor Türkiye ile.

Normalde mülteci alımındaki kriter ise Birleşmiş Milletler raporlarına göre oluyor. Suriye'den gelen birisi şu an uluslararası yasalara göre Suriye'ye sınırdışı edilemez bu suçtur. En fazla Türkiye'ye postalarsın, ordan oraya sınırdışı edilir ama Suriye'ye gönderilemez. Ancak uluslararası antlaşmaları tanımayan bir ülke yapabilir bunu. Atıyorum Cibuti'ye sınırdışı edilir şahıs ordan Suriye'ye.

Türkiye için böyle bir durum yok elbette. Askeri darbe başarılı olsaydı ve bir vesayet durumu sözkonusu olsaydı(kağıt üstünde halen diktatörlükle yönetilmiyoruz) o zaman Türk mültecilerin ülkesine sınırdışı edilmesi suç olurdu.
  • bos gezenin bos ustasi  (18.09.18 07:12:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.