Kadınlar ve Erkekler Üzerine

Geçmişinizden, duygularınızdan, birini yüceltip diğerini kendince aşağılayan mesnetsiz bakışlardan, cinsiyetçi akımlardan soyutlayarak; izafi kişisel genellemelere değil şu yaşınıza kadarki salt "gözlemlerinize" dayanarak adil cevaplar verin lütfen.

Ailenize, arkadaşlarınıza, çevrenize ve topluma baktığınızda:

1) Kadınlar mı hemcinsleri arasında daha kıskanç yoksa erkekler mi?

2) Kız kıza sohbet mi daha belli bir derinliğe -mizahi, gündelik, siyasi, bilimsel- sahip oluyor çoğunlukla yoksa erkek erkeğe sohbetler mi?

3) Entrika çevirmeye daha müsait ve daha meyyal olan kadınlar mı yoksa erkekler mi?

4) Aldatmaya daha az meyilli ve sadakat eşiği yüksek olanlar kadınlar mı erkekler mi?

5) Benzer eğitimlere, maddi imkanlara sahip, aynı toplumsal sınıftan eşitlikli ya da denk sayılabilecek evliliklerde ilişkinin yönetimi daha çok kadında mı yoksa erkekte mi oluyor?

1- eşitler (hemcins kıskanmak ise: kadınlar)
2- bunu bilmek imkansız. kızkıza sohbete, erkek girerse kızkıza olmaz, tam tersi de geçerli.
3- kadın
4- eşitler
5- kadın
  • lcha  (17.09.18 16:26:17)
1- kadınlar
2-erkek erkeğe sanırım.
3-kadınlar
4-kadınlar
5-her ikisi de yüksekse eşit olur, düşükse erkekte olur.
  • eeb  (17.09.18 16:33:56)
1. Kadınlar

2. Erkekler

3. Kadınlar

4. Kadınlar

5. Kadında
  • John Bloor  (17.09.18 16:39:35)
+40 Kadın kişisi olarak cevaplarım:
1) Kadınlar daha çok belli ediyor. Yoksa erkeklerde de bu durum mevcut.
2) Valla benim kadın olsun erkek olsun arkadaşlarımla belli derinlikte konuşmalar yapabileceğimiz gibi gayet sığ konularda da hunharca gülüp dağıtabiliyoruz. Sadece şu ayrımı yapabilirim; kadın arkadaşlarım daha çok kitap okuyorlar.
3) Bunda da bir eşitlik var. Entrika tipi farklı ama, kadınlarda daha bir kurgu incelik var, erkekler daha dan-dun girişiyor.
4) Kadınlar nisbeten daha sadık. Erkekler gerçekleştiremese bile gözü daha dışarıda ve bunu belli ediyor.
5) Bunda da karakter özellikleri önemli. Genelde evi ve ilişkileri kadınlar yönetiyor ama baskın kişilerle evlenmiş ve eşinin dümen suyunda yaşayan kadın arkadaşlarım da var.
  • SiyamkedisiZorro  (17.09.18 16:41:35)
1 ve 2 çok değişken, 3,4 ve 5 kadınlar.

  • tabirimekruh  (17.09.18 16:46:42)
1) tabiki kadınlar

2) erkek erkeğe sohbetler her zaman daha samimi ve daha derin içeriklere sahiptir. o dediğiniz konular hakkında konuşabilecek bir kız bile bulmak bu kadar zorken, kız kıza böyle birşey akademi dışında hiç sanmıyorum

3) her iki cins içinde mümkün ama kadınların düşmanı daha çok olacağından kadınlar diyeceğim

4) erkeklerin aldatması daha rahat ve kolay, kadınlarınki daha çok cesaret gerektiriyor. o yüzden erkekler daha meyilleniyor.

5)bana göre bu tamamen kişisel, eğitim yada maddi imkanlarla bi bağlantısı olduğunu sanmıyorum. baskın kimse yönetim onda oluyor
  • vhs kaseti  (17.09.18 16:49:06)
1-kadınlar
2-erkek erkeğe
3-kadınlar
4-değişken
5-değişken
  • datnet  (17.09.18 16:49:06)
1-kadinlar
2-erkekler
3-kadinlar
4-kadinlar
5-kadinlar
  • astrid  (17.09.18 16:49:37)
1- Kadınlar
2- Erkekler
3- Kadınlar
4- Kadınlar
5- Kadınlar
  • mutekebbir  (17.09.18 16:55:44)
1- Kadınlar
2- Erkek
3- Kadınlar
4- Kadınlar
5- Çok değişken ama yakın çevremdeki çoğunluk erkeklerden yana.
  • cay koy geliyorum  (17.09.18 16:57:29)
1- kadınlar.
2- kişilere göre değişir. tr ortalamasında erkek muhabbeti daha derin diyemeyiz.
3- kadınlar.
4- kadınlar
5- değişir.
  • zgrydn  (17.09.18 17:05:10)
cevap veriyorum:
hangi toplum katmanından bahsettiğine göre kadınlar veya erkekler olarak değişir her birinin cevabı.
belirli bir "kadınlar" ya da "erkekler" topluluğu yok.
  • Pepee  (17.09.18 17:26:24)
1- kesinlikle kadınlar.
2- erkek erkeğeyken muhabbet, genelde taşağa sarıyor bir yerden sonra. bir erkek olarak buna da kadınlar diyorum.
3- kesinlikle ama kesinlikle kadınlar.
4- kadınlar.
5- eğitim seviyesi yükseldikçe kontrol kadınlara geçiyor. yine kadınlar.

kısacası hepsi kadınlar.
  • avianthem  (17.09.18 17:40:17)
1-Kadınlar
2-Erkekler
3-Kadınlar
4-Erkekler
5-Kadınlar
  • eazy  (17.09.18 17:52:28)
Tamamen tarafsiz yorumluyorum:
1- kadinlar
2- erkek erkege. Bunu bilmek imkansiz degil.
3- kadinlar (erkekler sutten cikmis ak kasik degil, sadece yaptiklari daha goz onunde oluyor. Kadinlarinki kadar sinsi olmayi beceremiyorlar)
4-ortalamaya vurdugumuzda kadinlar daha az meyilli bana sorarsan ama kadinin manipule edilme, niyeti bozulma isi goz acip kapayincaya kadar olur, an meselesi. Bastan niyet yoktur ama bir anda degisir isler. Erkekte zaten basindan beri niyet bozuktur. Bu yuzden aldatma oranlarina baktigimizda kadin erkekten asagi kalmiyor. Yani hangi cins aldatmaya daha meyilli ile hangi cins daha cok aldatiyor sorularinin cevaplari farkli.
5- hicbir fikrim yok.
  • stavro  (17.09.18 18:59:26)