[]

4 GB ram'de photoshop çalışmaz mı?

2.10 GHz işlemci ve 4gb ram'e sahip pc'de photoshop kurdum ama stabil değil. Çok geç açılıyor, çok ağır, sık sık crash oluyor. ram mi yetmiyor? Sorun başka yerde mi? 4gb ram photoshop için az değil sanki?

Sizin fikrinizi merak ettim.


 
Çalışacağın dosyaya bağlı, bol layer, yüksek çözünürlükte 4GB ram'le ağlarsın.


  • kimlanbu  (17.09.18 15:50:56) 
o zaman eski fotoşop indir cc2013 falan?


  • killerbee  (17.09.18 16:01:55) 
@kimlanbu +1

Çalışacağın dosya boyutu 300-500 mb ise sorun olacağını sanmam, ama 1-2 gb oldu mu tırtlar. Çalışır ama verem eder.
  • John Bloor  (17.09.18 16:29:58) 
Babamın bilgisayarına ssd taktım i5 işlemcili kötü diyebileceğim bir alet değil. 4 ram ile patladı çalışamadı ps falan, hem geç cevap veriyor hem de ara ara ram uyarısı veriyor raw fotoğraflarda.

Ben 4gb ram kullanmayalı çok uzun süre oluyor kişisel tecrübem yok.

Ps açıkken sistem monitöründen takip edin ram'in durumunu.
  • hedep  (17.09.18 16:40:15) 
Ssd
Ram i en azindan 6 ya da 8 yap

  • kingcyrax  (17.09.18 19:36:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.