Berbere 50 tl veren tip geyiği - berbere ortalama kaç tl verilir ?

Ben istemeden de olsa bunlardan biri oldum :( Saç tıraşı, yıkaması ıvırı zıvırı fönü jölesi 40 tl olan kuaförüm bir anda fiyatı 50 tl ye çıkarmış. taşra berberleri bile 20 tl den 30 tl ye fiyat yükseltmişler. Atilla yeşilada bir zamanlar berberler bile fiyatlarını dolara endekslerdi diyordu gerçek oldu galiba.

Bu zamanda temizliğine, hijyenine güvenilen bir kuaföre 50 tl vermek çok mu ? Bu geyiği yapmaya devam edelim mi hala ?

Ben 20-25 senedir aynı berbere tıraş oluyorum ((bkz: erkeklerin berber sadakati)) berber bildiğin mahalle berberi, dekorasyonu falan açıldığı günden beri hiç değişmedi, en son tıraş olduğumda o bile 35 lira aldı. O 35 lira alıyorsa biraz daha iyi bir berberin 50 lira alması baya normal gibi sanki.

  • angelus  (17.09.18 11:50:42)
mahalle berberine gitmiyorsan normal. ben de o civarda veriyorum unisex bi kuaföre.

  • sir gawain  (17.09.18 11:51:06 ~ 11:51:29)
Benim iki gram saçım var. Sakalı usturayla aldırıyorum. 30 alıyo. Amk makas değmiyo lan kafama. Yok daha ucuzu. Max 10 liralık iş var bende.

  • brad pitt  (17.09.18 11:51:58)
Yaşadığım yerde en ucuz berber 25 euro, ordan hesap et fiyatı. 50 tl normal Büyükşehirde.

Bir kişi en az yarım saatini sana ayırıyor. Saatin kaç para mesela? Diyelim 200 tl saatlik ücretin, berberin de bir zahmet 50 olsun yarım saati.
  • bos gezenin bos ustasi  (17.09.18 11:55:43)
hocam traşta semt çok önemlidir. berber fiyatı ile ev fiyatı birbirine orantılıdır diyim sen anla. yani lüks bir yerde 50 lira verirsin, sıradan bir semtte 20 tl.

ben de saç sakal için 35 tl veriyorum uzun bir süredir. ortalama bir semt.
  • giovanne  (17.09.18 11:57:29)
saç + makineyle sakal kısalttırma 25 tl. mahalle berberi. istanbul kadıköy.

  • nathanieltroy  (17.09.18 12:07:58 ~ 12:08:19)
bu her şeyi normalleştirenler yüzünden en basit şeye bile aşırı para veriyoruz zaten.
bir berber bir saça en fazla ne yapabilir ki 50 tl istiyor? iki tık, bir çıt, bitt; sanki saç ekiyor. 20 tl bile çok!

  • m e b  (17.09.18 12:14:45)
Benim icin berber ne kadar ucuza keserse o kadar mantikli. CUnku berberin ustaligiyla pek ilginlenmiyorum.
Bir berber dukkaninda calisan eleman her halukarda makasi makineyi nasil kullanacagini biliyor zaten. Model olarak da berberin yonlendirmesiyle hareket etmem asla, adama surayi kes burayi suraya kadar al, suraya dokunma diye direktif veririm, ortaya cikan sey benim istedigim sactir. Bunu da en kotu berber yapabniliyor ne yapacagini adim adim soyluyorum zaten. Yeter ki laf dinlesin.
Onceleri pahali berberleri denedim, o daha kotu. Adam mekani suslemis puslemis, fiyati yuksek tutmus, soyle yap boyle yap diyince hemen biz profesyoneliz bize birak ayagina kendi kafasina gore bir seyler yapmaya calisiyor, laf dinletmek zor oluyor. Ben berberin estetik algisina teslim etmem sacimi.
20-25tl lik berber her turlu yetiyor bana. Fazlasi gereksiz. He adamdan memnunsundur, dilinden anliyordur, baska yere gidip macera aramaya gerek yoktur 50tl cok bir para degil, verilir.
  • stavro  (17.09.18 12:19:35 ~ 12:20:40)
Kendimi bildim bileli 50 civarı veriyorum ben de, istanbuldayım

  • roket adam  (17.09.18 12:19:38)
eğer çok iyi kesiyorsa değil ama diyorsan "yav saçlarımın bir olayı yok öyle kes gitsin işte" o zaman çok evet. ki hala 30-35 lira alıp çok iyi saç kesen berberler var. ha yıkamaya ayrı para alıyorsa oradan koşarak uzaklaş. bence çok fena kurnazlık o olay.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.09.18 12:21:14)
Moser makine aldim kendim kesiyorum. Herkesin kafasina degen makas ve makineyi artik gidip kullanacagimi dusunmuyorum.

  • ykyt  (17.09.18 12:51:19)
Psikolojik sınırım 30 lira, üstünü verdiğim zaman hoşnut olmuyorum. Öyle aman aman bir model de istemiyorum. Şu an gittiğim yer 25 lira alıyor, kesiminden de memnun kalıyorum iki seferdir. Bir bokluk çıkmazsa oraya gitmeye devam ederim.

Edit: Şimdi fark ettim, @biryervarbiliyorum berber bununla mı kesiyor saçını: store.donanimhaber.com
  • chicha  (17.09.18 12:52:36 ~ 13:49:16)
Ben 15 yıldır 50 tl'lik berbere gidiyorum. Hatırladığım son 6-7 senedir 50 tl. 2 ay önce gittiğimde yine 50'ydi. Saçım uzun ve 5-6 ayda bir kestiriyorum fazla gelmiyor. 20lik berber klasik saç traşları hariç kesimleri beceremiyor. 50'yi veriyorum istediğim kesimi yapıyor kafam rahat.

  • mirafiori  (17.09.18 13:25:25)
biri büyükşehir biri de küçük bir şehirde 20-25 tl aralığında saç kesen iki berberim var. İkisi de birbirinden iyi. Önemli olan keşfetmek.

  • biravekahve  (17.09.18 14:05:32)
1 senedir falan 50 liraya kestiriyorum. Çok değil bence. O 20 liralık kesenlerle 50 liralık kesenler arasında bariz kesim farkı oluyor. Ayrıca o 50 liralık kesenler bu işi sahiden biliyorlarsa ''sana bu gider kanka böyle deneyelim mi'' diyor, tamam diyorsun bir yapıyor artık sürekli önerdiği gibi kesiyorsun :)

Çok değil, ver gitsin.
  • eazy  (17.09.18 14:07:02)
bir ara öyle pahalı berberlere gittim. 40 - 50 lira alıyorlardı. sonra ortalama bir semt kuaförü gördüm, bir burayı deneyeyim dedim giriş o giriş. 5 senedir giderim. oturuyorum, bir şey söylememe bile gerek kalmadan yapıyor, bildiği için modeli. 20 lira veriyorum. yanlar kısa, üstler biraz daha uzun modeli.

50 lira verdiğimle 20 lira verdiğim aynısını yapıyor, malzeme belli sonuçta. niye 50 lira vereyim. iki jöle, antin kuntin şeyler, havalı dükkana 50 lirayı alıyorlar. brad pitt olmuyorsun, malzeme belli. hep pazarlama taktikleri bunlar. ben jöle mole de kullanmam zaten.

istediğin modeli doğru kesen en ucuz kim varsa ona gideceksin. saçına meç attıran, değişik süsler yaptıran varsa gitsin o berberlere lafım yok ama sıradan modeller için yediğiniz kazığa afiyet olsun.
  • Neill  (17.09.18 14:23:45)