[]

Motor ehliyeti

Motor ehliyeti alsam dünyanın her yerinde motor kiralayabilir miyim?
 
Yeni ehliyetle sürebilirsiniz, dünyayı bilmem ama avrupa ve amerika'da geçiyor. Ama ehliyet alma yılınız az olduğu için belki kiralayamazsınız.

Yani kiralamada en az 2 ya da 3 yıllık ehliyet isteniyordur çoğu yerde.

Bir de bizdeki yeni yasaya göre aldığınız motosiklet ehliyeti ile ilk zamanlar her motoru kullanamıyorsunuz, belli cc ve güce kadar kullanılabiliyor orası biraz karışık.
  • John Bloor  (17.09.18 11:29:49) 
artık ehliyetler uluslararası. avrupada geçerli onu biliyorum ama kamboçyadaki polis bu ne lan diyebilir tabi.

Edit: uluslararası ehliyetin arkasında belirtilen 4 çeşit motor ehliyeti mevcut: M, A1, A2, A bunları araştır, kendine uygun olanı al.
  • sos fistik olsun mu  (17.09.18 11:29:58 ~ 11:32:32) 
Teşekkürler. 2-3 yıl niye bekliyoruz ya scooter bile kiralayamayacak mıyız saçmaymış o bekleme süresi


  • rosey  (17.09.18 11:36:14) 
Scooter kiralarsin tabiki her türlü


  • chavezding  (17.09.18 11:49:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.