[]

ek tercihler

üniversite sınavı için ek tercihlere baktım. bazı okullarda iyi yerler kalmış. bu tercih sistemi nasıl işliyor. mesela öylesine yazdığım bir hukuk fakültesi bana gelmemiş. ancak 4 tane boş kontenjan var. ben şöyle sanıyordum. 1. olandan başlayarak yerleştiriyor. mesela sınavda 500 bininci olmuş kişi odtü yazdı diyelim. o kişiye gelene kadar boş kontenjan kalırsa 500 bininci de yerleşebiliyor sanıyordum. böyle değil mi? benim yazdığım yer bana gelmemiş ama boş da kalmış.
 
orayı kazanan kişi kayıt yaptırmamıştır o yüzden boş kalmıştır.


  • nrmnm  (16.09.18 21:28:01) 
yok sıralamam düşük değil. sadece kayıt yaptırmamış olanlar mıdır?

bir de ben yerleştim denesem mi aklımda olan yerleri? böyle bir şansım var mı hala?
  • nick bulamadim  (16.09.18 21:46:57) 
Yerleştiyseniz ek tercihten yararlanamazsınız ve evet kayıt yaptırmayanlar sadece.


  • a darkness coming  (16.09.18 21:49:36) 
ek tercih ilk tercihlerde hiç bir yere yerleşemeyen adaylar için. sen faydalanamazsın bu durumda.


  • nrmnm  (16.09.18 22:16:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.