Guttag'ın kodu Python'da neden SyntaxError veriyor?

x = 3
ans = 0
itersLeft = x
while (itersLeft != 0):
ans = ans + x
itersLeft = itersLeft - 1
print(str(x) + '*' + str(x) + ' = ' + str(ans))

John Guttag "Introduction to Computation and Programming Using Python
with Application to Understanding Data" adlı python 3.5 için yazdığı kitapta iteration'lara girizgah yaparken böyle bir örnek kod yazmış ama bu bendeki 3.5'ta çalışmıyor.

nedeni ne olabilir?

concatenationları çıkarıp sırf virgülle falan denedim, olmadı e başka hata olma olasılığı olan bir yer de göremiyorum print argümanından başka?

while altindaki satirlar tabla saga atildi di mi? (intend edilmesi gerekiyor)

  • cedex  (16.09.18 15:03:35)
evet evet indentation yaptım

  • godoşu beklerken  (16.09.18 15:04:06)
bende calisti siz ne hatasi aldiniz?

  • cedex  (16.09.18 15:07:50)
cedex, düşündüm de, şu an python'u kaldırdığım ve anaconda yüklüyor olduğum için test edemiyorum- ama indentation'ı space'le, tab'le vs ile yapıp yapmadığımız önemli mi?

  • godoşu beklerken  (16.09.18 15:08:03 ~ 15:09:02)
fark etmez, hepsi ayni hizada olmali sadece

  • cedex  (16.09.18 15:09:57)
tamam, çok teşekkür ederim denediğiniz için. keşke kaldırmadan önce sorsaymışım. en azından büyük ihtimalle hizalama hatası yaptığımı düşünüyorum şu an, sağ olun.

  • godoşu beklerken  (16.09.18 15:14:08)