Yurtdışında TESL sertifikası eğitimlerine katılmak? (Amerika)

Şimdi bilindiği üzere anadili ingilizce olmayan kişilere öğretmenlik yapmak için bu sertifikaya sahip olmamız gerekiyor. Şu an İngilizce öğretmenliği yapıyorum, bunu yurtdışında yapabilmek için de bunu almak gerekli. Merak ettiğim şimdi bunların kursları açılıyor, yakın zamanlarda bu eğitime Kanada'da katılan birinin blog una denk geldim, benim merak ettiğim biz bu eğitimi mesela Amerika'da almak istiyorsak illa orda mı yaşıyor olmamız gerekir yoksa eğitime katılmak amaçlı ön kayıt yaptırıp vize alıp gitme şansımız var mıdır? Biraz karışık sordum ama durumla ilgili olanlar anlayacaktır. Bir bakıma bir taşla iki kuş.

CELTA al, istanbul'da var. (Eğitim zaten Cambrdige Assessment sağlıyor. Müfredat/ücret her yerde aynı) Her yerde geçer. Paran varsa bi üstü olan DELTA'yı al.

  • idonthaveatvset  (16.09.18 13:48:46)
@idonthaveatvset
Bunlarla direk yapabilirsin diyorsun değil mi? Yapman gerekn açık pozisyonlara başvurmak oluyor yani.

Amaçlarımın başında aslında amerikaya gitmek var da biraz :) turist vizesi dısında alternatifim olur diye de dedim.
  • elloweeth  (16.09.18 14:22:27)
CELTA dünya genelinde (nerde olursa olsun) ELT işini yapacaksan asgari standart. Sana tavsiyem DELTA alman, özellikle de eğitim fakültesi çıkışlı değilsen. Alacağın DELTA ile Kanada'dan Avustralya'ya uzanan arasında istediğin ülkede İngilizce öğretmeni olarak iş bulrsun.

Bunu bir de ELT y.lisansıyla taçlandırmanı öneririm.
  • idonthaveatvset  (16.09.18 14:44:09 ~ 14:45:58)