Klotz Mikrofon Kablosu

Merhaba.

Evde kayıt yapmak için mikrofon kablosu alacağım. Sesçi bir arkadaştan ödünç olarak Klotz MY206 almıştım, sesi müthiş kaliteli alıyordu cızırtısız ve net. İdareten 20 liralık başka bir kablo aldım ödünç aldığımı geri verince, sesi haliyle çok kötü ve cızırtılı alıyor aynı mikrofonda (Behringer C1). Telefona ses kaydı almış kadar kötü oluyor.

Klotz marka kablo alacağım bir tane; ancak 3 metrelik M5 serisi 276 lirayken Greyhound serisinden 5 metrelik olanı 70 lira, çok fazla fiyat farkı var.

Seriler arası ne kadar kalite farkı olur? 70 liralık olanı alsam pişman olur muyum? Aynı marka için seri önerisi de alabilirim, şimdiden teşekkürler.

Ekleme: Ses kartı olarak M-Audio M-Track kullanıyorum görseldekini. Aynı mikrofon ve ses kartıyla iki farklı kabloyla deneme yaptım 2-3 farklı daw programda. Klotzda katiyen dış ses, cızırtı falan olmadı, dandik kabloda oldu.

klotz en düzgün kablolardan biri tabi, klotz kablo neutrik konnektör görmek istediğimiz şeyler :)

fakat o kadar uçmanıza gerek yok 20 liralık kablo muhtemelen balanssızdır o sebeple gürültünün dibine vuruyorsunuzdur. (yani konnektörde 3 bağlantının yalnızca ikisi bağlıdır biri ya boşta ya da daha beteri köprülenmiştir)

mesela şöyle bir şey insan gibi ses almanızı sağlar muhtemelen.
www.mydukkan.com

bu arada nasıl bir audio interface kullanıyorsunuz bilmiyorum fakat dandik preamp artı behringer c1 zaten gürültüye yaldızlı davetiye bi de öyle bişey var maalesef.
  • hedep  (14.09.18 21:32:12 ~ 21:41:33)