[]

Google maps hk?

arkadaşlar selam siz de ögrüyorsunuzdur; google maps artık key'siz çalışmıyor.

sorum ise şu; bu maps'i çalıştırmak için aldığımız ücretsiz key'ler yalnızca developement ve test süreçleri için mi? productionda kullanamıyorm uyuz, illa ki premium hesap mı almamız gerekiyor?

developers.google.com

yani şunu okudum ama aslında tam olarak anlayamadım. hem evet hem hayır gibi geldiy anıtlar bana.
ben şuan free key ile kaydoldum google developersa ve o key ile çalıştırıyorum. ancak bu yasal değil mi, aslında premium mu almam lazım?

 
premium hesap acmak zorunda degilsin ama production icin ayri key alman ve onu browser restricted yapman lazim diyor. eger cok fazla request atarsan, o zaman premium hesaba gecmen lazim. web icin kotalari bilmiyorum ama kolayca bulabilirsin bu kotalari


  • crucio  (14.09.18 17:56:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.