[]

Ekran kartı takarken güç kablosu problemi

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var :)

Ekran kartı takarken güç kablosunda bir problem yaşadım. Numaralandırdım şuradan bakabilirsiniz : image.ibb.co

FSP 700w güç kaynağım var ve 8 pinli ekran kartları için 6+2 kullanın diyor. (hep öyle) Fakat 8 numaralı olan uymuyor, tipi farklı olsa da takmalı mıyım?

teşekkürler

not: merak eden varsa kart Evga Gtx 1080.

 
8 4 ü sağ tarafa değil ola getir. 1 5 in yanına.

böylelikle 1 5 slotuna takacağın 7 3 pin olmalı.
  • mistikla  (13.09.18 22:13:20) 
ya tam anlamadım ya şekiller yine tutmuyor ama şöyle bir şey buldum:
teknoseyir.com

bazı pinler iki şekilde de olabiliyor ama hepsi uysun diye kare üretiyorlarmış. 6gen olan da onun içine sığabiliyor yani. Bu aklıma gelmişti ama bilmeden bir şey yapmak istememiştim. Bir arkadaşım kendi kartına/bağlantısına bakıp haber verecek bakalım.
  • nhk ni youkosu  (13.09.18 22:33:30) 
mistikla'nın dediğini yapamayasınız diye 7-8 arasına çentik koymuşlar ve o kısmı dişide boş bırakmışlar. 4 ve 8 sense ve gnd zaten. gpu power pinout diye aratırsanız çıkar. bence ilk yaptığınız doğru.


  • tukenmez adam  (14.09.18 09:21:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.