bu montla -20 de üşür müyüm?

yer: kazakistan. bol rüzgar ve aşırı soğuk oluyormuş. yağış da cabası.

www.1v1y.com

evet usursun.

  • Leonardo~Da~Vinci  (13.09.18 11:43:41)
marka dışında, model olarak ne öneriyorsunuz? bi mont alamadım arkadaş:)

  • hede hodo  (13.09.18 11:53:59)
-20'de -30'da her montla üşürsün. Montun fayda edeceği bir soğuk değil kazakistan soğuğu. Alabildiğin en kalın kürklü mürklü montu al işte.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (13.09.18 11:58:54)
www.avfoni.comırmızı?gclid=CjwKCAjwlejcBRAdEiwAAbj6Kd4wAN_mx45XV9xmIFVkXBDVIwUz-3Is4rAdLvJxsvT1gVdIV_IHFxoC6JsQAvD_BwE

bunu al. -30larda dahi koruyor.
  • babilbaligi  (13.09.18 12:01:13)
Gayet guzel usursun. Bu seni sadece ruzgardan korur, saglam giyinmen lazim altina.
Soguktan korunmak istiyorsan uzun ve kapsonlu, bogaz korumali neli kaz tuyu bir sey alacaksin.
Ya da bu linkteki gibi bir montun altina saglam giyinip boyunluk vs. ve kulak korumali ruzgar falan gecirmeyen iyi bir bereyle birlikte kullanacaksin.
  • stavro  (13.09.18 12:13:04)
hocam
1 -en ice atlet ve tisort ya da gomlek
artı iclik
2 - alta pantolon bot
3- tisortun ustune kapsonlu
kapsonlunun ustune elyaflı/polarlı mont

problem solved
  • kingcyrax  (13.09.18 12:35:26)
Rambo atlet üstüne kalın tişörtler var asker polis için. Onun üstüne termal içlik üstüne fleece jacket üstüne herhangi bir mont

  • bos gezenin bos ustasi  (13.09.18 13:07:23)
Yukarıdakiler +1

Öyle gömlek/kazak üstüne en iyi montu giyeyim üşümeyeyim diyorsan öyle bir şey yok, donarsın.

Kat kat giyineceksin, en alta termal, hafif bir içlik, üstüne de hava alabilen gömlek/kazak üstüne de bu mont gibi sağlam rüzgar geçirmeyen bir mont + atkı, bere ve eldiven.
  • chicha  (13.09.18 13:18:20)
@chicha
bu monttan kasıt benım koyduğum link mi, babilbaligi'nin mi?:)
fiyatı 3000 liralarda, aşırı pahalı.
  • hede hodo  (13.09.18 13:24:52)
Montun büyük önemi yok. Altındakiler önemli. Mont sadece rüzgarı tutacak.

  • bos gezenin bos ustasi  (13.09.18 13:31:35)
İmkanınız varsa oradan alın. Burada o kadar soğuğa dayanıklı montu bulmak zor.

  • burfak  (13.09.18 14:11:04)
Biraz daha uzun olmali bence mont. Bacak üstü islandiginda bittiniz cunku.

Bunun disinda kat kat giyinmek lazim, herkes yazmis zaten.
  • buf-e kür  (13.09.18 14:19:01)
@burfak
merkezi bir yerine gitmiyorum. tengiz diye bi şehrine gidiyorum. oralar biraz sıkıntılı yerlermiş. ondan dolayı buradan halletmem gerekiyor.
artık mağaza mağaza bakacağız bakalım.
  • hede hodo  (13.09.18 14:37:23)
Nasıl bir mont tam anlayamdım, içinde başka katman var mı yok mu, yoksa sadece ceket mi. Columbia mağazasına gidip bilgi alın derim. Zaten bu kadar pahalı ürünleri denemeden almayın bence, fotoğraflar yanıltıcı olabiliyor.

Çok soğuklar için ceket değil de direkt "parka" diye satılanlardan almanı öneririm, biraz daha uzun ve kalın oluyorlar.
Misal:
www.hepsiburada.com
  • peggy  (13.09.18 15:01:28)
Kayak montu olarak adlandırılanlar su geçirmez ve windstopper özellikli olduğu için işinizi görür. Öncelik su ve rüzgar geçirmezlik olmalı.

  • hurt  (13.09.18 15:16:22)
@PEGGY
Aynı ürünü morhipodan aldım. small olanı large gibi durunca daha dün geri yollamak durumunda kaldım:) ilk kez bi ürün olmayınca üzüldüm:) alabilen kesin alsın derim o montu. her yerinden kalite akıyordu.

  • hede hodo  (13.09.18 15:26:35)
kayakçılar için satış yapan mağazalardan al bir tane. ama sonuçta ne olursa olsun üşüyeceksin.

  • Neill  (13.09.18 15:44:41)
Olmadığına üzüldüm. İmkan varsa tnf mağazalarına uğrayabilirsin, başka modelleri de vardır mutlaka. Vey akaraköy'deki outdoor mağazalarını gezmeni öneririm.

Kayak ve bazı outdoor montları yoğun aktiviteye göre tasarlandıkları için nispeten ince ve koltukaltı gibi bölümlerinde terlemeye karşı ekstra havalandırma için fermuarlı veya direkt açıklıklar falan olabiliyor, bu da şehir kullanımında gereksiz ısı kaybı yaratıyor. Bunlara dikkat etmek lazım.

Ayrıca bol yağışlı bir bölgede kaz tüyü alacaksan aynı zamanda su geçirmez olmasına dikkat etmek lazım, kaz tüyü suyu gördüğü anda çöp olur.

Bu montta mesela kaz tüyü üzerine su geçirmezlik için dış katman kullanmış ama kaztüyü dolgusu yetersiz geldi, 550 yerine 900 fill olsa alınabilirdi:
urun.n11.com

Bir de bence tnf'nin thermoball özellikli montları da çok iyi. Kaz tüyü kadar sıcak tutmasına rağmen ıslandığında özelliğini yitirmiyor. Ben 2 senedir hem dağda bayırda hem İstanbul soğuğunda kullanıyorum, altına tişört giyip çıktığım çok oldu, ama orası için yeterli olur mu bilmiyorum. İçine polar vs giyerek yeterli olabilir belki.
  • peggy  (13.09.18 15:50:44 ~ 15:51:53)
Kazakistan'dan alin. Turkiye'den aldiginiz her montla usursunuz. Yillardir Rusya'da yasayan biri olarak tum kiyafet alisverisimi Turkiye'den yapmama ragmen kislik paltoydu kabandi filan uzun zamandir Rusya'dan alirim. Daha evvel Turkiye'den aldiklarim olmustu, pisman olmustum.

  • kartonpiyer  (13.09.18 18:34:14)
kartonpiyer+1

  • cooperr  (13.09.18 18:43:46)
@kartonpiyer
Dediğiniz çok mantıklı da, gittiğim yer şantiye. Ve kamptan çıkış sınırlı diye söylüyorlar. Ondan dolayı burada halleriyor olmam gerekli maalesef:/

  • hede hodo  (13.09.18 21:10:10)
Kamptan cikis imkaniniz olur en azindan 2 haftada 1 kere. Cok sikinti yapmayin. Zaten insaat firmalari staff-isci farketmez o iklime uygun kislik dis giyim verirler, en kotusu carsiya gidene kadar onlarla idare edersiniz. Yoksa Turkiye'den aldiginiz kiyafet zaten isinize yaramayacak emin olun.

  • kartonpiyer  (21.09.18 14:51:38)