yalama olmuş minik vida

Telefonun önemli bir parçasını değiştirmem gerekiyor(önemli olmasa kırıp atacağım yenisini takmak için) ancak 1 tane küçük yıldız vida yalama olmuş herhangi bir boyutta saatçi tornavidası ile açmayı beceremedim. Sinir olup olduğu gibi geri kapattım telefonu. Diğer parçaların üstünde oldugu icin de bastırıp zorlamak istemiyorum çok fazla. Büyük vidaların açılma tekniklerini biliyorum ama böyle minnak bir vidayı nasıl sökebilirim ? önerilere açığım.

Tornavida diş tutmuyorsa vidanin üzerine strec film gibi bir şey koyun onun üzerinden Tornavida ile açmayı deneyin

  • kisa  (12.09.18 20:04:23)
denedim işe yaramadı maalesef, teşekkürler.

  • alwayschargeneverbend  (12.09.18 21:58:46)
streç film deyince aklıma alüminyum folyo geldi belki işe yarar :/

  • westblack  (12.09.18 22:00:10)
alüminyum folyo çok kalın gelir iphone'un icerisindeki vidaları biliyorsanız aşırı küçükler sinir bozucu :/ . teşekkürler yine de.

  • alwayschargeneverbend  (12.09.18 23:02:06)
Normal vidalarda demir testeresiyle üstüne düz bir çentik atılır, düz tornavidayla açılır. Onu ancak yankeskiyle, kargaburunla tutabilirsen çevirebilirsin.

Bir de böyle üstüne lastik koyup dene diyorlar ama bilemiyorum.

goo.gl
  • yirmisantim  (12.09.18 23:14:39)
maalesef. telefoncuya bayılacağız bir miktar gibi görünüyor...

teşekkürler.
  • alwayschargeneverbend  (15.09.18 14:50:09)