gözüm ağrıyor :(

merhaba,

uyandığımdan beri sol gözüm çok ağrıyor. aç karnına bir adet ağrı kesici içtim ama geçmedi. sanki sabaha kadar karanlıkta oturup ekrana bakmışım gibi bir ağrı.

iş yerindeyim ve akşam 5'e kadar ekrana bakmaya devam etmem lazım. ne yapabilirim?

suni gözyaşı damlası. onu yapmam dersen pamuğu çaya batır 5 dakika uygula gözünü rahatlatır.

her yarım saatte bir 5 dakika ekrandan başka bir şeye bakıp gözünü dinlendir.
  • kablelvuku  (12.09.18 08:40:43)
Aç karnına ağrı kesici? Ağrı kesicilerin %90ı aç karnına alınmaz mideni mahvetme lütfen

İzin alıp bir göz doktoruna görün. Bu süreye kadar da ılık-sıcak suyla ıslattığın havluyu gözüne bastır yavaşça. Biraz rahatlatacaktır. Yine de muhakkak doktora git
  • helena  (12.09.18 08:56:20)
@helena arveles içtim, içinde "daha hızlı etki etmesi için aç karnına alabilirsiniz" yazıyor.

eczaneye gittim hani rahatlatması için bir damla vs. versin diye ama kadın bana "bir şey veremem şu an anlattığın şey resmen migren" dedi ve beni yolladı. geçen ve ondan önceki hafta bağırsak enfeksiyonu geçirdiğim için sürekli raporluydum, yarım gün yoktum vs. doktora gitme şansım yok pek.

revir var burada ama iş yeri hekiminin bir boktan çakacağını sanmıyorum. daha önce 2012 yılında burada stajyerken konjonktivit olmuştum ama daha olmadan, gidip "gözüm acıyor, kaşınıyor ve yanıyor, baksanıza kıpkırmızı" dediğimde "yok bi şey yeaa" diyerek beni yollamıştı. hala aynı bey amca var.
  • dedi ayca  (12.09.18 09:41:21)
@ayça
Havlu kompresini yapabilirsin bahsettiğim. İşyerinde havlun yoksa rulo kağıdı kat yapıp ılık sıcak suyla ıslatıp gözüne koy hafif hafif
Göz enfeksiyonları hassas konular, yarın da devam ederse bir biçimde git :(
  • helena  (12.09.18 10:06:00)