Diş hekimi ve diş teknisyeni arkadaşlardan tavsiye

Arkadaşlar şu an Rusya sınırları içinde bulunuyorum ve Türkiye’ye diş tedavisi için gelmem mümkün değil. Buradaki doktorlara pek güvenemedim. 1 dişimin çekilmesi gerektiğini, ikisine de dolgu yapılması gerektiği söylemdi. Röntgeni paylaşsam teyit alabileceğim arkadaşlar var mıdır acaba? Şimdiden teşekkürler

oradaki doktora güvenmemeni anlayabiliyorum fakat buradaki teknisyenden hekimlik beklemeni anlayamıyorum.

sol alt 6 numaralı dolgulu dişinde çürük var gibi görünüyor, kanal tedavisine gidebilir de. çekilecek olan yirmilik dişlerinden mi? onların çekilmesi uygun görünüyor ama aciliyeti hakkında bu röntgen fikir vermiyor çok.

çözünürlük o kadar kötü ki yorum yapmak çok güç. başka çürük varsa da net göremeyince bir şey diyemedim. zaten çürük tespiti için küçük röntgen kullanılır. bir de bir çürüğün röntgende görünmesi için ilerlemiş olması gerekir. ağız içinde yeni başlayan bir çürük tespit etmiş olabilir. bu da röntgende görülmez.

rica ederim.
  • bir ileti paylastim  (12.09.18 01:10:59 ~ 01:11:13)
Çok teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Siz de haklısınız. Önerilerimizi dikkate alacağım. Sevgiler...

  • baruch  (13.09.18 07:24:08)