eeeğğyy ankaralılar!

yaklaşık 10gun sonra ben de aranıza katılıyorum ve ne yapılır şehirde, nerde eglenilir, nerde gezilir hiçbir fikrim yok. internette sürekli saçma sapan kafe restoran önerisi yapılmış ama ben açık alan arıyorum, yeşillik olsun, ya da boş boş dolasilacak Kadıköy sokakları gibi yerler.. mekan da olur tabi, her türlü öneriye açığım.

benim evde çok deli eğleniliyor da kontenjanlar dolu hep bu aralar. ankara'da kadıköy ararsan üzülürsün. ben bile ankara'yı seven ve istanbul'dan tiskinen biri olarak kadıköy görünce içim gidiyor "neden bizde yok ulan neden" diyorum. yok ama yani burada kadıköy gibisini bırak kadıköy'e azıcık benzeyen bir yer bile.

olsa olsa tunalı ve gop tarafları olur seni paklayacak mekanlar, oralar da pahalı ve biraz fazla kasıntı gelebilir.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.09.18 20:11:35 ~ 20:11:53)
Çok bir seçenek olmadığı için, fikriniz olmasa da birkaç aya her yeri öğreneceksiniz zaten. Kadıköy sokakları gibi yerler yok. Bakmadınız mı yazmadan önce?

Yeşillik olsun... Tabii, şehir inanılmaz yeşil zaten. Sahile de inmek ister miydiniz?

Şehirde, insani şekilde çimenlerine serilebileceğiniz Seymenler Parkı var mesela, Tunalı'ya da yakın. Onun dışında, umuyorum ki, üniversiteniz Hacettepe/ODTÜ ya da Bilkent üçlüsünden birindedir. Yeşile, dışarıda vakit geçirmeye doyarsınız böylece.

Ek: İyi arkadaşlar edinmeye bakının. Çok boğucu olabiliyor yoksa Ankara, özellikle de sosyalliğe alışmış İstanbullular için.
  • buf-e kür  (11.09.18 20:18:59 ~ 20:21:19)
açık alan: seğmenler parkı, kuğulu parkı.
sokakta takılıp içmek için: tunus caddesi, bestekar, tunalı hilmi, kennedy caddesi.
mekan olarak gaga manjero, cafe bien, haymatlos, soul pub.
kebap için dayının yeri.
dans için umumi, gitmedim ama öküz.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (11.09.18 20:20:31)
zaten odtünün kampüs bayaa yeter çok bunalırsan tunalıya gidersin genelde ünililer if te takılıyor tunus caddesindeki. sonraaa eymir gölü var araba varsa ekibinle gidersin. ankara güzel şehir ben seviyorum.

  • lata  (11.09.18 20:21:57)
buf +1
İstediklerine uyan tek yer kampüs :)

  • pati  (11.09.18 20:26:16)
Keçiören, karapürçek, doğantepe görülmesi gereken ilk üç yer. Buraları gezmeden ankarayı gezdim diyemezsin.

  • Delay Fuze  (11.09.18 20:52:58)
Ben 4 aydır buradayım nedendir bilmiyorum hiç sevmedim. Arkadaşım yok, sosyal değilim.. Sıkıcı geliyor burası nedense. Gezip görmeye fırsatım da olmadı, bakalım...

  • lana del rey  (11.09.18 20:53:37)
Ayrıca rica ederim seğmenler parkına gitme.

  • Delay Fuze  (11.09.18 20:53:55)
ilk geldiğimde bende neresi güzel diye sorsam hep çeşit çeşit kafeler söylüyorlardı, çok yadırgamıştım. zamanla alışırsın. şimdide ya ne önereceklerdi diye düşünüyorum :)

  • şubatsonrası  (11.09.18 21:05:49)
@lana sorun sende değil. Zaten çok sıkıcı, sevimsiz bir şehir. Sevilecek bir tarafı yok.

  • pati  (11.09.18 21:14:52)
kampüs sana yeter, merak etme. yurtta kalmaya gayret et, 100.yıl facebook grubuna üye ol.

odtü kampüsünden yeşil yer yok, merak etme. Eymir gölü var, o da odtü sınırlarında zaten :)
açık alanda içmek istersen, mm binasının çatısı (hala açık mı bilmiyorum) içmek için en güzel yerdir. olmadı devrim'de içilir. daha olmadı çarşı önü çimlerde falan.

Ankara'nın en güzel yeri odtü. sen sen ol, kampüsün tadını çıkar.
  • babilbaligi  (12.09.18 11:42:37)
2 sene önce geldim ankaraya, aslen ankarlıyım ve üniversiteye kadar ankarada yaşadım, sonra istanbul eskişehir ve antalya da yaşadım.

antalyadan buraya geldiğime pişmanım şu an çünkü mavi zaten yok burada ama yeşil de yok, insanlar da bir kaba.

istanbula göre trafik iyidir, şehir düzeni de iyi sayılır.

seğmenler parkı var, mogan gölü var ama yaramaz, eymir gölü var orası iyidir ama yeşil alan anlamında çok tatmin etmez.

araç var ise 1-1.5 saatlik mesafede ilçeler var, oralar daha yeşil ama bilemedim.
  • nucleon  (12.09.18 12:08:16)
Ankarada mekanlarin önemi yok, olmuyo da.

Yukarida arkadaslar demis zaten; en guzeli belirli bir arkadas kitlesi sabitleyip hep beraber ayni yerlerde takilmak.

Bu kadar insan yazdigina gore mini bir zirve bile yapilabilir. Amac sosyallesmek olduktan sonra..
  • bir3iki7  (12.09.18 12:30:39)