imamlık

Ben çocuğum olursa eğer imam yapmayı düşünüyorum. Düşünsenize o mevlut senin bu mevlut benim ekstralar artı maaş artı öbür dünyada saygın bir yer.... Hem bu dünyada hem de öbür dünyada kazanmalar- win win situation tam olarak.

İmamlık harika bir meslek-iş artık her neyse değil mi sizce? günde 5 vakitten yarımşar saat. ooh.

30 yaşından sonra imam olunur mu? siz olsanız çocğunuzu hangi mesleğe yönlendirirdiniz?

iyi para var, mantıklı. hem bu dünyada hem de diğer tarafta rahat eder.

  • Neill  (11.09.18 13:45:58)
İstediği mesleğe.

  • nolmus yani  (11.09.18 13:47:53)
Valla bence de imamlık güzel iş, keşke çocuklarım imam olabilse. Hem az da olsa maaş garantisi hem de götü başı kaybetmezse imanını da kurtarır.

Ama sanki o kadar da kolay değil gibi, her sabah ortalama 5 de kalkıp namaz kıldırmak ya da ortalama her gece 22 de yatsıyı kıldırmak zor olsa gerek.

Yapılan işin beden yükü yok eyvallah, ama saatler pek kolay değil. Gün içinde bazen kaçamak yapabiliyorlar, cemaatten birinden rica edip öğleni başkasına kıldırıp işlerini gördükleri oluyor, ama haftada bir kereden fazla yapınca göze batarlar.

Hemen birileri şikayet ediyor zaten. Yani öyle çok da yerilecek bir iş değil bana göre.

Az çalışıyorlar dersen, akşama kadar o sözlük senin bu forum benim, instagramı tweterı facebooku gezen bir çok beyaz yakalılardan daha az çalışmıyorlardır eminim.
  • John Bloor  (11.09.18 13:49:42)