Antalya-İstanbul Otomobille Nasıl Gideriz?

Selam Dostlar,
Beyin cimnastiği evinize geldi:
Antalya'dan İstanbul'a (daha doğrusu Silivri'ye) otomobille gitmem gerekiyor.
Fiyat/Mesafe olarak en uygun yolu ben biliyorum, rota hesaplandı diyeniniz var mıdır? Navigasyon'a baksan farzmış gibi Osman Gazi Köprüsü'nü işaret ediyor. Ancak sadece köprü ücreti değil bağlı bulunduğu otoban da bildiğim kadarıyla maliyeti arttırıyor.

- Osmangazi köprüsü geçişi otobanla beraber ne kadara geliyor?
- Arabalı vapur için Eskihisar-Topçular daha uygun mudur?
- Yalova-Pendik daha mı doğru olur rotam açısından?
- Bandırma-Yenikapı ve ya Bandırma-Tekirdağ arası feribotla geçişi tecrübe eden var mıdır?

Süreniz istediğiniz kadardır.

osmangaziye girmektense yenikapı yalova yaparım her zaman hem mola olur dinlenirim hemde zamandan tasarruf ederim.
bandırma falan pahalıydı diye hatırlıyorum en ekonomik olan yalova yenikapı hatırladığım fiyat/peformans-zaman anlamında

  • basond  (10.09.18 11:47:06)
yanlış. antalyadan istanbula burdur, afyon, kütahya, bilecik üzerinden gidilir.

  • dramadi  (10.09.18 11:48:30)
@basond
@dramadi
haklısınız, afyon üzerinden yalova, oradan yenikapı, oradan da silivri en mantıklı görünüyor.
teşekkürler ikinize de
  • nalmes  (10.09.18 12:05:28)
Ben genelde bursa mudanya ya gelir ordan yenikapı ya geçiyorum.

  • murty  (10.09.18 12:18:58)
hayır doğru değil.

afyon kütahya bilecik sakarya istanbul şeklindedir doğru rota. 70 tl köprü veya feribot parası neden vericeksin?
  • dramadi  (10.09.18 12:51:59)
@dramadi
1. körfezi dolaşmamak, yolu kısaltmak
2. tek şöförü biraz olsun feribotta dinlendirmek
3. son varış yeri silivri olduğu için köprü geçmeden direk avrupa tarafına ulaşmak
  • nalmes  (11.09.18 13:26:43)