Genç olsaydım şunu yapardım?

Dediğiniz şeyler

zaten gencim de, daha genç olsaydım -öğrencilik zamanları mesela- daha çok yer içer gezer tozar sürtüklük yapardım. bir ara çok ot gibi yaşadım çünkü, okula gidip geldim mal gibi; okulda ne bok vardıysa o kadar...

  • Bruce  (09.09.18 22:24:33 ~ 22:26:36)
daha çok ders çalışır, ingilizce ye kastırırdım.

karate yi bırakmazdım.
  • ya ben lan neyse  (09.09.18 22:28:57 ~ 22:32:15)
ticaret yapmak için bi taraflarımı yırtardım. gençken girmek lazımdı.

  • giovanne  (09.09.18 22:29:11)
Siyasete atılmak için kendimi hazırlardım.

  • amortisman  (09.09.18 22:35:27)
Üniversite tercihimi daha farklı yapardım. Lise yıllarımı iyi değerlendirirdim.

Ah şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (09.09.18 22:47:16)
O zamanlar iyi calisan kafami ise yarar seylere calistirirdim.

  • stavro  (09.09.18 22:48:40)
Düşünürdüm. Düşünerek hareket ederdim.

  • denhia  (09.09.18 22:56:05)
Gencim, 22 yaşındayım. Son 4-5 yılda neyi farklı yapardım diye düşünsem, okulun ilk 3 senesi çok boştu, derslere gitmeyip eve kapanıyodum, belki başka bi şey yapardım. Almanca vs olabilir. Ama bu tavsiyeme uymayıp evde yatmaya devam ederdim gibi geliyor yine de..

  • nundu  (09.09.18 23:11:04)
Gider Cambridge 'de okurdum.

  • kalemdefter  (09.09.18 23:38:17)
Burdaki gençlikten kasıt öğrencilik yıllarıysa kesinlikle dil öğrenip daha çok gezerdim. Daha eskilere gidersek lise 2'de alan değiştirirdim.

  • ms brownstone  (09.09.18 23:57:48)
14 yaşında olsam meslek lisesine gitmezdim.

  • nothing in my way  (10.09.18 00:04:23 ~ 00:04:32)
Birden fazla yabancı dil öğrenir, farklı bir üniversite ve çok farklı bir bölüm okurdum. Erasmusa da giderdim sonradan kaçırdığım çok şey olduğunu anladım.

  • bokmuhendisi  (10.09.18 00:07:42)
Her seye takilmazdim ve daha aktif ve faydali arkadaslar secerdim.

  • superfluid  (10.09.18 00:45:23)
universite donemi icin soyluyorum:

• ingilizce hakkinda lise hazirlikta gordugum derslere guvenip "yaaee ben ingilizce biliyorum" diye şımarmadan, ingilizceyi taşıyabileceğim en üst noktaya taşırdım. anadil seviyesinde konusmaya calisirdim.

• universitedeki derslerime cok daha ciddi sekilde asilir, daha yuksek notlarla gecmeye calisirdim.
  • tabudeviren  (10.09.18 01:15:02)
-Üni tercihini farklı seçerdim.
-Alkollü araç kullanmazdım.
-Askere gitmez bedelli falan yapardım.
-Evlenirdim.
  • eazy  (10.09.18 01:17:50)
Okumazdim

  • eksimeksi  (10.09.18 04:00:48)
Gittiğim okulu zart diye bitirmek yerine hazır öğrenciyken bir dünya programcılık kursuna indirimli gider, sertifikalar alırdım.

Hazır ilgim varken fizik okurdum yandan. Şimdi ne güzel yurtdışındayım ama yüksek lisans falan yapamıyorum alanım değil diye. Fizik okumak içimde uktedir. Belgesellerde karadeliklerden falan bahseden tiplerden biri de ben olabilirdim şimdi.

Basketbolu bırakmak da hataydı. Lisedeyken profesyonel olma şansım bile oluşmuştu. Malak gibi bıraktım.

Asla oyun oynamazdım. Oyun oynamayın olm, hayatınızda yapabileceğiniz en boktan aktivite bilgisayar oyunları oynamaktır. O oyunlar kadar eğlenceli olmasa da bi dünya kendinize bir şeyler katan aktivite var. Oyuna ayırdığınız zamanının %20'sini kendinize ayırsanız zaten gelecekte takım satın alır gerçek anlamda menajerlik oynarsınız o parayla.
  • bos gezenin bos ustasi  (10.09.18 06:53:23)
Daha genç spora başlardım.
Daha erken endokrine giderdim.

  • fasulyek  (10.09.18 08:13:58)
Work and travel yapardım.

  • olutaklidi  (10.09.18 10:13:51)
Üniversite yillarimda ask mesk mevzulari icin bu kadar üzülmezdim.
Hazir vaktim varken, programlama dili ögrenirdim.

Derslere 1. siniftan itibaren asilirdim, bazi derslerde daha cok caba gösterirdim ögrenebilmek icin.
  • chitosan  (10.09.18 11:18:38)