En büyük korkunuz nedir?

Geceleri uykularınızı kaçıran, aklınıza düştüğünde rahatınızı bozan en büyük korkunuz nedir?

Benimki sanırım işsiz kalmak. Param olmadığında hayatımı sürdürmekte delice zorlanacağım gibi. Ve bu düşünce aklıma düştüğünde çok rahatsız oluyorum.

çocuğu olan herkes adına ben ortak cevap vereyim.
çocuğum.

  • teritori  (09.09.18 21:23:06)
Uzun vadeli düşünürsek yaşlılığımda yalnız kalmak. Ve sanırım korkum gerçeğim olacak.

  • proculianus  (09.09.18 21:24:24)
ben zaten işsizim, şu an beni korkutan en büyük şey eşimin de işsiz kalması. öyle bir risk var çünkü bu sıralarda.

  • pide  (09.09.18 21:27:34)
proculianus +1

  • rayde  (09.09.18 21:28:26)
Birine muhtaç kalmak.

  • fırt  (09.09.18 21:29:46)
Ailemden birini kaybetmek.

  • curukturpkokusu  (09.09.18 21:31:17)
Yavaş ve acı çekerek ölmek. Sağlığımı kaybedip birisine muhtaç olarak yaşamak. Allah'a dua ederim. Ölümüm hızlı ve acısız olsun diye.

  • komando kani var bende  (09.09.18 21:32:32)
görme yetimi kaybetmek. ötesi yok. söylerken bile korkunç bir rahatsızlık duyuyorum. temelde "gafam gözüm sağlam olsun da" insanıyım. işsizlik tabii ki çok geçerli bir korku ama elim ayağım tuttuktan sonra her şekilde yaşar ve mutlu olmayı başarırım gibime geliyor. hani sakat kalsam bile "çekme anayı bacıyı" reyiz gibi yine bi' şekilde yürürüm, uyuşturucu ticaretimi sürdürürüm ama göremediğim zaman benim için hayat biter sanırım. duyamamak, yürüyememek falan neblim yine bir derece kabul edilebilir, tolere edilebilir geliyor ama görememek bambaşka. oy anam.

bi kere bi haber okumuştum. adam araba kullanıyor. ışıklarda gözünü kapatıyor bir an, açtığında kör. okuduğumda höyküre höyküre ağlamıştım. ellaam sen verme yarabbim.
  • der meister  (09.09.18 21:33:04)
yalnız ölmek

  • brakgn  (09.09.18 21:33:27)
Ailemi kaybetmek

  • gazozailacatmauzmani  (09.09.18 21:35:51)
burada anonimken bile söyleyebileceğim bir şey değil. Ne kadar büyük bir sorun benim için, gerisini sen düşün.

  • damla sakızlı dondurma  (09.09.18 21:36:27)
geç ölmek. 90 yaşına gelmişsin hala elektrik faturası ödüyorsun, felaket..

  • Neill  (09.09.18 21:39:54)
tayland’a tekrar gidemeden olmek.

  • cedex  (09.09.18 21:44:35)
geyik yapacaksak, cenazemin herhangi bir dinin usullerine göre gömülmesi. mortingen ştrayze yatarken tepemde bir vaizin kafa ütülemesi.

ciddiysek, sorumluluğumdaki/sevdiğim/değerli birini ölüme terk etmek zorunda kalmak.
  • kargn  (09.09.18 21:45:08)
Olum.

  • stavro  (09.09.18 22:08:56)
Sevdiklerimin ölmesi. Başka da bir şey yok.

  • pike  (09.09.18 22:14:49)
okulu bitirmek

  • Leonardo~Da~Vinci  (09.09.18 22:21:13)
Evrenin büyüklüğü.
Hayatın anlamsızlığı.
(Birbiriyle bağlantılı olduğu için iki şey yazdım)
Evrenle ilgili belgeseller izleyemem mesela çok fazla etkiler ve hemen kapatırım. Üzerine konuşmayı sevmem ve aklıma girdiğinde uykumu kaçırır nefesimi keser.
(Teşekkürler)
  • mutekebbir  (09.09.18 22:52:57)
Bir tane değil ki.

Aileden birini kaybetme fikri.
Evlenmek (bazen kabus görüyorum o derece)
Bir de sağlımı kaybetme, bakıma muhtaç olma.
  • eksi sozlugun tatli insani  (09.09.18 22:56:29)
Ölüm.

  • ms brownstone  (09.09.18 23:05:57)
Felç kalmak

  • dramadi  (09.09.18 23:22:14)
Evsiz kalmak

  • aychovsky  (09.09.18 23:37:28)
Evsiz, parasiz, issiz kalmak.
Aile bireylerimin ölmesi.
Cok yaslaninca yalniz kalmak.
Yanarak veya bogularak ölmek.
Görme yetimi kaybetmek.
Insanlara karsi rezil olmak. Elimde olmayan sebeplerden ötürü yanlis anlasilmalara kurban gitmek ve sonrasinda da afise olmak.

ve daha birsürü sey. Iyi gene anksiyete sahibi olmuyorum :D
  • chitosan  (10.09.18 12:17:35)