Bedelliden vazgeçtim

evet aylarca dört gözle beklediğim bedelli askerlikten 21 gün şartı sebebiyle vazgeçmiş bulunmaktayım.
mesele askerlikten kaçıyor gibi yorumlanmasın. vatanın bütünlüğü sözkonusu olursa gerekirse 12 ay da giderim. Zaten çocukluk hayalim askeri pilot olmaktı. hatta 2007 yılında rekor puanla girdiğim hava harp okulundan fetöcü o.çocuklarının (çok sonradan öğrendik) olmayan bi hastalığı bahane etmesiyle elenmiştim. cehennemde ateşleri bol olsun.
Neyse konumuza dönersek, iş yeri ile ilgili ve ailevi meselelerden dolayı aldım bu kararı. almak zorunda kaldım daha doğrusu.
Ve iddia ediyorum, 21 gün koşulunun, aradaki rantçılar dışında, ne devlete ne askerlik yükümlülerine hiç bir faydası yoktur. bilakis zararı vardır. İnsanın sizin yapacağınız işi .. diyesi geliyor.
2020 yılına kadar tecil hakkım var. Sormak istediğim, bu yıla kadar askerlik sisteminde köklü bir değişiklik olur mu sizce ?

Olmaz.

  • angelus  (09.09.18 14:48:07)
Olacağını sanmıyorum. 10 gün ile bedelliyi kaçıran akrabalarim var. 21 gün de olsa büyük fırsat. 6 ay askerlik yapan arkadaşlarım bile şu an beni arayıp "oğlum ne yap et, bedelli yap bu işi, burada geçen zamana yazık" diyor. Senin yerinde olsam 21 gün de olsa yapardım, ki gelecek ay parayı ödeyeceğim zaten.

  • kuzuri  (09.09.18 14:50:34)
olmaz.

  • paudi  (09.09.18 14:52:42)
o 21 gün zaten yol izni ile beraber 19 güne düşecek. kafanı çok duvara vurursun ilerleyen dönemde.

369. kd askerliğini bitirmiş birisi olarak söylüyorum bunu. imkanın varsa yap.
  • mrjones  (09.09.18 14:53:33)
Sıkıntı yok bir dahaki bedelliye gidersin

  • vatan ayini  (09.09.18 14:58:33)
En az 4-5 sene bedelli cikmaz.

2007 yilina dönüp 6 ay yerine 21 gun yapacaksin deseler nereye domaliyorum diye sorarim.
  • heleley  (09.09.18 15:04:45)
Sistem falan değişmez, bir sonraki bedelli ne zaman çıkar, çıkar mı, çıkmaz mı? Bundan sonrası hep soru işareti. Çok geçerli bir nedenin yoksa (elini kolunu bağlayan hayati bir mesele) ve bu para seni zorlamayacaksa yap kurtul. Rant mant, bu işler bizim boyumuzu gücümüzü aşıyor. Sen de kendi kişisel çıkarına bak. Eğer bu parayı verip askerlik görevinden kurtulmak işine geliyorsa yap gitsin. Ha gelmiyorsa biraz daha düşün bir yol bulursun.

  • draconas  (09.09.18 15:09:35)
Kafanı çok duvara vuracaksın.

  • brad pitt  (09.09.18 15:28:12)
2 gün yol izni 2 gün de pazar günü tatillerinden zaten 17 güne düşüyor. Bence bedelli yap. 6 ay yapsan bile en az 6-7 bin tl para yersin.

Ayrıca askerlik işe girmeni de etkiliyor. 5 sene tecilin olsa da işveren bunu dikkate almıyor.
  • gölgede aynı  (09.09.18 15:31:40 ~ 15:39:14)
çok muhtemel sürekli bedelli olayı olacak ama 2020'de mi olur 2025 mi bilinmez.

  • gezegen olan pluton  (09.09.18 15:42:49)
fazla zaman gibi düşünme oraya gidip ne oldu ne bitti demeden askerlik bitecek senin için kafa tatili gibi olur yapman en mantıklısı ne olursa olsun. askerliğide ilerde 9 ay yapıcaz diyorlardı 6 ay yine paralı olacak şimdiki kadar para girecek, bedelli vurmayanlara yazık olcak sana vurmuş kesinlikle gitmemezlik yapma.

  • lutfen onume park etmeyiniz  (09.09.18 16:35:22)
3ay/9ay olayindan bahsediliyordu ne oldu o is? O olursa koklu degisiklik olmus olur iste.

Bence bedelli yap 21 gun yap kurtul.
  • stavro  (09.09.18 16:49:20 ~ 16:49:59)
paranla rezil olcağına git rezil ol.

  • mikahakkinen  (09.09.18 17:14:38)
olacağı söylentileri var. yeni gelecek sistemde de askerlik olacak söylentileri var ama. her halükarda askere gideceksiniz yani. ben olsam bu 21günlük bedelli fırsatını kaçırmazdım.

not: askerlik şubesi başkanıyım.
  • trajikomix  (09.09.18 19:10:41)
biz gittik geldik bir şey olmadı 19 gün

  • argent dawn  (05.12.19 00:47:47)