IELTS Computer Delivered olan versiyona giren var mi?

Cevaplari direkt klavyeden bilgisayara mi giriyoruz yoksa yine elimizde aninda yazmak icin basili kagit ve kalem oluyor da kalan zamanda bilgisayara mi giriyoruz? Kagit kalem var mi?

Speaking de konuşma yok mu sınav mı değilti noldu?

  • aat bh  (09.09.18 13:03:45)
Speaking ayni, sadece diger testler bilgisayar uzerinden. Bir diger farki da sonucu daha cabuk geliyor.
Bir diger farki da daha pahali:)

  • stavro  (09.09.18 13:18:17)
Ben girdim. Klavyeyi bakmayarak ve hizlica kullaniyorsan writing muthis avantajli.
Sure bile kaliyor.

Sonucu 4-5 gune aliyorsun.
Kagit kalem veriyorlar, not almak icin vs. Ben listeningde bazi cevaplari kagida yazdim ozellikle belli ki.bir numara veya soyisim vs ise bir harf rakamin fark edecegi bosluklari.
  • baldur2  (09.09.18 15:48:11)
wrriting icin cok avantajli olur diye dusundum ben de. Yazgidini silmek istediginde cok vakit kaybi oluyor cunku.

Listeningde cevaplari not aldigin kagitta 1den 40'a kadar numaralar var mi yoksa bos kagit mi? Hangi yazdigimin hangi sorunun cevabi oldugunu karistirmayayim diye. Oteki turlu soru numaralarini da not almam lazim.
  • stavro  (09.09.18 15:51:04)
Musvedde kagit iste kanka.

  • baldur2  (09.09.18 16:18:54)
Normal IELTS'a gore cok avantajliymis, siddetle tavsiye ederim. Writing'de cok buyuk faydasini goruyorsun. 200tl fazla verdigine degiyor. IELTS'a girecekseniz CD olana girin.

  • stavro  (02.10.18 12:57:12 ~ 12:57:37)
ee dedik sana kanka. writingte bildigin 15-20 dakika kazaniyorsun :D

  • baldur2  (04.10.18 00:19:09)