Yds ve toefl-ielts puanlarınız

Yds ve toefl puanlarınız kaç? Ya da ielts.
Aradaki ilişki hakkında fikir yürütmek için soruyorum.
Biliyorum çok farklı sınavlar ama yine de ipucu verebilir.

Not:
son yds 75,
ielts hedef: 6.5
Toefl hedef 80

Malum sınavlar pahalı. Boşa para dökmeyelim.

Toefldan 80 almak ielts'den 6.5 almaktan daha kolay benim gozlemim. Yds'den 75 alan toefldan 80 alabilir dinleme ve konusmada sicmazsa ki bir cok kisi konusmada siciyor.

  • hot potato  (08.09.18 13:21:22)
Bir 5 yil once
Yds 50
Toefl 60

Gecen sene
Ielts 6
Yds 75
Yokdil 80
Ieltse sinava gore calisirsan cok rahat 6.5 alirsin, ben sehir disindan geldigim icin uykusuzdum ve panik yaptim konusurken de.
Bir de calisirken yds calisir gibi gramer falan calistim. Ieltse yonelik calismamistim.
  • wishmaythşngs  (08.09.18 14:24:23)
Ielts: 7.5
Fce: A
Yds: 65
Toelf bizim zamanımızda başka türlüydü 520 almıştım

Yds denen sınav ingilizceyle alakası olmayan tamamen türkçe düşünme üzerine kurulmuş bir sınav. İngiliz girse o da 70 falan alır bence.
  • cocodancer  (08.09.18 14:37:42)
İelts toefl'ım yok
Yökdil 98.75
Yds 88.75
  • rakicandir  (08.09.18 14:50:45)
Toelf ielts'tan biraz daha makul gibi geldi bana. Listening ielts ta iyi bir konstantrasyon gerektiriyor, ingilizce dinledigini anlamak asla yetmiyor. Toelf'da olay dinledigini anlayip anlamadigina bagli.

  • stavro  (08.09.18 16:21:48)
Toefl 97 yds yarın. Sınav formatına yönelik çalışın ielts ve toefl için.

  • necron  (08.09.18 16:40:17)
YDS İngilizce ile alakası yok, söyle böyle diyenleri hiç ciddiye bile alma. İngilizce ölçen bir sınav olmayabilir ancak İngilizce bile birinin yapamaması imkansız bir şey.

Kendi puanlarım
YDS: 95
IELTS: 8
  • synthetic a priori  (09.09.18 10:31:16)
Yds’deki puani taktik kasarak aldiysaniz hedefleriniz zor, bir kac gun calisip girdiyseniz 1 aylik calismayla hedefe ulasirsiniz. Hem ydsm hem toeflm 80-85 bandinda.

  • pofudukayi  (09.09.18 10:46:09 ~ 10:48:56)